İsrail'den Türkiye'ye Büyükelçisine "Ülkeyi Terk Et"

İsrail, Türkiye'nin Kudüs'teki Büyükelçisi Gürcan Türkoğlu'nun ülkeyi terk etmesini istedi.

İsrail'den Türkiye'ye Büyükelçisine "Ülkeyi Terk Et"

Dün Gazze'de yaşanan katliamın ardından İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmış ve büyükelçiden bir süre ülkesine dönmesi istenmişti. Akşam saatlerinde de İsrail, Türkiye'nin İsrail'deki büyükelçisinin 'belirsiz süreliğine ülkeden ayrılmasının' istendiğini duyurdu.

İsrail merkezli Haaretz gazetesi, Israil'in Türkiye'nin ülkedeki başkonsolosunun ülkeden ayrılmasını istediğini yazdı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin İsrail başkonsolosunun 'belirsiz süreliğine ülkeden ayrılmasının' istendiğini duyurdu.

Dün Gazze'de yaşanan katliamın ardından İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmş ve büyükelçiden bir süre ülkesine dönmesi istenmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lokman Ates
Lokman Ates - 9 ay Önce

Diplomatik ilişkilerin süresi belirsiz bir dönem için askıya alınmış olması fazla bir önem taşımaz. Neyet ciddi ise bu inisiatif ekonomik yaptırımlarlar destaklenmeli. İsrail'in Filistin toprağı üzerinde, filistinliyi köle gibi çalıştırarak ürettiği meyve, sebze, fidan, tohumları Türkiye pazarlarını sokmamalıyız!...

Gonul given
Gonul given - 9 ay Önce

Israil kopekleri kudurdu hadi ordan siz li im oluyorsunuzda elcimize terk et diyorsun eyyy israil haddini asma kendine gel

SIRADAKİ HABER