İsrail’den Erdoğan’ın sözlerine tepki

banner155

İsrail’in Kudüs’teki Al-Aksa camisinin girişine metal dedektörü yerleştirme kararı üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "İsrail'in yaptığı, Mescid-i Aksa'yı Müslümanların elinden alma girişimidir" sözlerine İsrail’den tepki geldi.

İsrail’den Erdoğan’ın sözlerine tepki
banner170

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada, "Erdoğan İsrail’e öğüt verebilecek en son kişi" sözlerine yer verilirken, İsrail Dışişleri Bakanlığı da, paylaştığı twitter mesajında Erdoğan’ın sözlerini eleştirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon mesajında, "Erdoğan’n kendi ülkesinin sıkıntıları ve sorunları ile ilgilenmesi daha iyi olur. Osmanlı İmparatorluğu’nun günleri çoktan bitti. Yahudi halkının başkenti Kudüs'tür ve öyle de kalacaktır. Geçmiş yılların aksine, güvenlik, özgürlük, dini özgürlük ve tüm azınlıkların haklarına saygı göstermeyi taahhüt eden bir hükümet kentidir. Camdan evde yaşayan Erdoğan’ın başkalarının evine taş atmaması gerekir" dedi.

Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada da, "Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs sakinlerine ve Kürtlere ne söyleyeceği ilginç. Erdoğan İsrail’e öğüt verebilecek en son kişidir" görüşüne yer verildi.

Gelen uluslararası tepkiler üzerine İsrail detektörleri kaldırmış, yerine yüksek çözünürlüklü kameraların yerleştirileceğini duyurmuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

"Erdoğan İsraile öğüt verebilecek en son kişi" .... bu sözleri birşeyler anlatmak istiyor gibi !.. MOSSADın elinin altında Erdoğan'la ilgili ilginç dosyalar mı var yoksa ?!!

SIRADAKİ HABER

banner151