İsrailli Yahudiler Filistinliyi linç etti

İsrailliler Bat Yam'da bir Filistinliyi aracından indirerek linç etti. Filistinlinin hayatta olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

İsrailli Yahudiler Filistinliyi  linç etti

İsrail’in Bat Yam kentinde yerleşimciler, bir araç sürücüsünü linç etmek istedi. İsrail’in birçok kentinde radikal dinci Yahudiler, Araplara saldırmaya devam ederken, Bat Yam’da bir araç sürücüsü linç edilmek istendi. Sokakta bulunan kalabalığın arasına giren sürücü, fanatik Yahudilerin saldırması üzerine aracı ile kalabalıktan kaçmaya çalıştı. Başka bir araca çarparak duran sürücü daha sonra sıkışık olan trafiğin içine girmesi ile saldırganlar tarafından araçtan indirilerek adeta linç edildi.

İsrail basınında yer alan haberlerde, fanatik Yahudilerin araç sürücüsüne Arap olduğu için saldırdığını ifade ederken, bazı kaynaklar ise sürücünün Yahudi olduğunu ve yanlışlıkla saldırıya uğradığını belirtti. Sürücünün sağlık durumu hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

İsrail’in birçok kentinde ise fanatik Yahudiler sokaklara indi. Lod, Haifa, Acre, Bat Yam ve Tiberya'da sokağa inen fanatikler, Araplara ve dükkanlarına saldırdı.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344