İsrailli Yahudilerden ırkçılığa karşı kampanya

'İsrailli Yahudiler İsrail ırksal ayrımcılığa son verilmesini istiyor' başlıklı imza kampanyasına İsrail vatandaşı Yahudilerde katıldı.

İsrailli Yahudilerden ırkçılığa karşı kampanya

İsrail'in Filistin'e yönelik işgal ve sürgün politikasına İsrailli Yahudiler de tepki gösteriyor.

ULUSLARARASI TOPLUMA ACİL MÜDAHALE ÇAĞRISI

İsrailli Yahudiler olarak hükümetin eylemlerine karşı çıktıkları ve Yahudi üstünlüğü sistemini kabul etmeyi reddettikleri aktarılan kampanya bildirisinde, uluslararası topluma İsrail saldırılarını durdurmak ve Gazze Şeridi, Batı Şeria, Kudüs, El-Celil, Negev, Lid, Yafa ve Hayfa'daki Filistinlileri savunmak için acilen müdahalede bulunma çağrısı yapıldı.

"FİLİSTİNLİLER, KUDÜS'TEN SÜRGÜN EDİLİYOR"

Son haftalarda İsrail hükümetinin Doğu Kudüs'teki Filistinlilerin evlerini ele geçirme ve Yahudi yerleşimcileri o evlere yerleştirme girişimlerini artırdığı belirtilen bildiride, tüm bunların da 1967'de başlayan kenti Yahudileştirme çalışmaları kapsamında yapıldığı kaydedildi.

"İSRAİL GÜÇLERİ, RAMAZAN'DA MESCİD-İ AKSA'YA SALDIRDI"

İsrail güçlerinin Ramazan ayında Mescid-i Aksa'ya saldırılarını artırdığı, Yahudi yerleşimcilere de Batı Şeria, Kudüs ve 1948 topraklarında Filistinlilere saldırmak için yeşil ışık yaktıkları aktarılan bildiride şu ifadelere yer verildi:

"BİZ BU AÇIKLAMAYI YAPARKEN, BİR KATLİAM DAHA YAPILIYOR"

"Biz bu açıklamayı yaparken İsrail Gazze'de bir katliam daha yapıyor. Diğer yandan, arabulucuların Hamas'la ateşkes için müzakere çağrılarının çoğunu reddetti. Gazze'deki mahalleleri bombalamaya devam ediyor. İnsanlık dışı abluka da sürüyor."

İSRAİL'E KARŞI BOYKOT ÇAĞRISI

Bildiride ayrıca, BDS (İsrail’e karşı Boykot, Yatırımı Geri Çekme ve Yaptırım Hareketi) olarak bilinen yaptırımların uygulanması, Filistinlilerin dönüş hakkını vermek ve adil bir çözüme ulaşmak için çaba sarf edilmesi istendi.

YORUM EKLE