Karabağ’daki 3 Maden Yatağının Projesini Cengiz Holding’e verildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in, Karabağ'daki Gashgaçay, Elbaydaşı ve Ağduzdağ maden yataklarının işletme haklarını 30 yıl süreyle Cengiz Holding’e ait Eti Bakır'a vermeye hazırlandığı bildirildi.

Karabağ’daki 3 Maden Yatağının Projesini Cengiz Holding’e verildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gashgaçay, Elbeidash ve Ağduzdağ maden yataklarının etüdü, araştırılması, araştırılması, geliştirilmesi ve işletilmesi ile ilgili bazı sorunların çözümüne ilişkin bir kararname imzalamaya hazırlanıyor.

Kararnamede Azerbaycan’da bulunan Gashgaçay, Elbeidash ve Ağduzdağ maden yataklarının etüdü, araştırılması, araştırılması, geliştirilmesi ve işletilmesi üzerinde çalışmak için Eti Bakır A.Ş.'ye, Elbeidash ve Ağduzdağ cevher yatakları 30 yıl süreyle Cengiz Holding’e ait Eti Maden bünyesindeki Artvin Madencilik A.Ş.'ye devredilecek.

Demirören ve Kalyon ilk adımı atmıştı

Karabağ'daki çatışmaların ardından Demirören Grubu’nun Azerbaycan Devleti’ne ait şans oyunları şirketi Azerlotereya’yı devralmıştı. Ayrıca Kalyon İnşaat, bölgenin yollarını yapmak için anlaşma imzalamıştı. Kalyon İnşaat’ın yaptığı Fuzuli ve Şuşa kentlerini birbirine bağlayan yol inşaatın temelini Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev atmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şaşırdık mı hayır
şaşırdık mı hayır - 3 hafta Önce

ya biz devletleri birbirine düşman zannederdik eskiden asıl devletlerin baş düşmanı kendi halkları.çünkü devletlerin başında bir kaç imtiyazlı aile birbirleri ile gayet iyi anlaşıyorlar ve malı ganimeti rantı hep kendileri götürüyor.gerekirse koltuklarını korumak için halkı savaşa bile sürüklemekten çekinmiyor neden ülkeyi korumak için mi tamemen hayır kendi koltuklarını korumak için.

Ali Aydın
Ali Aydın - 3 hafta Önce

Bir girerlerse sülükk gibi emmeye başlarlar aman haaa