Kırgızistan'da koronavirüs dalgası!

Kırgızistan'da koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle sağlık sisteminin çökme noktasına geldiği belirtildi. Sağlık Bakanlığı, 1065 sağlık çalışanının testlerinin pozitif olduğu ve tedavilerinin sürdüğünü açıklarken, sosyal medyadan Türkiye'ye yardım çağrıları yapılıyor.

banner311
Kırgızistan'da koronavirüs dalgası!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada vakalardan 1065'inin sağlık çalışanı olduğu belirtilirken Covid-19 hastalarından 615'inin hastanelerde, 3 bin 632'sinin de evde tedavi gördüğü aktarıldı.

23 bin 19 kişinin gözetimde tutulurken, ölü sayısının 2 artarak 78'e, iyileşenlerin sayısının da 59 artışla 2 bin 714'e ulaştığı belirtildi.

Öte yandan, son 24 saatte zatürre kaynaklı ölü sayısı 31 artarak 151 olurken, 2122 zatürre hastasının tedavisi sürüyor.

Başkent Bişkek'te Covid-19 vakalarının artması nedeniyle üç büyük spor tesisi ve bir fırın binası Kovid-19 merkezine dönüştürüldü.

Türkiye;  Kırgızistan için daha önce yapılan yardımlara ek olarak yeniden daha kapsamlı tıbbi ve maddi yardım göndereceğini bildirdi. 

Her türlü yardımı yapacağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan; Covid-19 ile mücadele konusunda kardeş ülke Kırgızistan için her türlü yardımı yapacağız dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.