Koalaların yüzde 30'u yok oldu!

Avustralya yangınları ne yazık ki çok büyük tahribatlar ortaya çıkardı. Bu orman yangınlarında koalaların yüzde 30'u öldü ve yine aynı oranda bir yaşam alanı yok oldu.

banner311
Koalaların yüzde 30'u yok oldu!

Sydney Üniversitesi Ekoloji Profesörü Chris Dickman, 480 milyon memeli, kuş ve sürüngenin alevler tarafından doğrudan veya dolaylı olarak öldüğünü tahmin ediyor.

Daily Mail Australia‘ya verdiği açıklamada; “Bazı şeyler muhtemelen geri dönmeyecek. Yaklaşık yarım milyar yerli hayvan yok oldu” şeklinde ifade verdi. Dickman aynı zamanda “Bazı bölgelere işlevsel olarak yok olmuş diyebilirsiniz” diye de ekledi.

Kasım ayından bu yana orman yangınları, toprağın daha verimli olduğu Kuzey NSW’deki en iyi koala habitatında ortaya çıkmıştı. Birçok koala doğrudan alevler nedeniyle ölürken, dolaylı olarak da açlık nedeniyle öldü, açlıktan kurtulsa bile köpekler tarafından öldürüldü.

Doğa Koruma Konseyi, devletin kuzey sahilindeki mevcut koala habitatlarının üçte birinin kasım ayında orman yangılarının başlamasından bu yana yok edildiğini tahmin ediyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.