Mc Donald's'ta dehşet

Mc Donald’s’ta dehşet

Mc Donald's'ta dehşet

Offenbach kentindeki bir McDonald’s şubesinde tacize uğrayan iki Alman kıza yardım ederek tacizden kurtaran Tuğçe Albayrak tacizci Sırp gençlerin saldırısına uğradı. Aldığı darbeyle bayılan genç kız komaya girdi. Hastaneye kaldırılan Tuğçe Albayrak’ın durumu ciddiyetini koruyor. Saldırgan gençler kısa süre sonra polis tarafından gözaltına alınırken, genç kıza vuran saldırgan gözaltına alınırken, saldırgan grupta bulunan diğer iki genç ise serbest bırakıldı.

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Offenbach kentinde yaşayan Tuğçe Albayrak adlı Türk genç kız sivil cesaretinin kurbanı oldu. Bir McDonald’s şubesinde arkadaşlarıyla yemek yiyen 22 yaşındaki öğretmenlik bölümünde okuyan Albayrak, alt kattaki imdat çığlıkları üzerine aşağıya indiğinde iki Alman kızın bir grup gencin tacizine uğradığını gördü. Tacize uğrayan kızlara yardımcı olmak üzere araya giren Albayrak restoranda bulunan başka kişilerin de yardımıyla tacizci gençlerin restorandan atılmasını sağladı.

Daha sonra yanındaki arkadaşlarıyla restorandan ayrılan Albayrak aynı tacizci gençlerin intikam saldırısına maruz kaldı. Küfür ve hakaretler eşliğinde saldıran Sırp gençlerden biri Tuğçe Albayrak’a tokat atarak yere düşmesine yol açtı. Aldığı darbeyle bayılan Tuğçe olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesiyle en yakın hastanaye kaldırıldı. „Focus“ Dergisi’nin haberine göre, komaya giren genç kızın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

SALDIRGANIN SABIKA DOSYASI KABARIK

Araçlarıyla hızla olay yerinden kaçmaya çalışan Sırp gençler olaydan kısa süre sonra polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan gençlerden ikisi savcılık tarafından serbest bırakılırken, Tuğçe Albayrak’ı ağır yaralayan genç tutuklandı. 18 yaşındaki Sırp asıllı gencin poliste kabarık bir sabıka kaydı bulunduğu ortaya çıktı. Savcılık tarafından yapılan açıklamada tutuklanan genç hakkında „ağır yaralama“ nedeniyle dava açılacağı ifade ediliyor.


Haber: (Almanya Bülteni) - Offenbach

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER