Mescid-i Aksa'da arama dedektörleri kaldırılıyor

banner155

Mescid-i Aksa'da arama dedektörleri kaldırılıyor
banner170

İsrail güvenlik güçleri, işgal altında tuttuğu Mescid-i Aksa'da kurduğu metal dedektörleri kaldırmaya başladı.

İsrail tarafından Aksa kapılarına yerleştirilen metal arama dedektörleri nedeniyle 14 Temmuz'dan bu yana büyük gerginlikler yaşanıyordu.

İslam dünyasından yükselen tepkilerden sonra İsrail polisi bu geceden itibaren metal arama dedektörlerini kaldırmaya başladı.

İsrail polisi, 14 Temmuz Cuma günü sabah saatlerinde Mescid-i Aksa'da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi öldürmüştü. Polis, olayda yaralanan 2 İsrail polisinin ise kaldırıldıkları hastanede öldüğünü açıklamıştı. Kudüs eylemi adı verilen olayın ardından İsrail tarafından Mescid-i Aksa'nın kapılarının kapatıldığı ve Kudüs Bölge Polis Müdürlüğünün Aksa'da namaz kılınmasına izin vermeyeceği belirtilmişti.

İsrail güçleri, 3 gün ibadete kapalı tuttuğu Harem-i Şerif'in iki kapısını dün açmış ve kapılara metal arama dedektörleri yerleştirmişti. "Metal arama dedektörleri" uygulamasına karşı çıkarak toplanan yüzlerce Filistinli, gün boyu vakit namazlarını Aksa surlarının dışında kılmaya devam etmişti.

İsrail'den geri adım: Mescid-i Aksa'da arama dedektörleri kaldırılıyor

İsrail güvenlik güçleri, işgal altında tuttuğu Mescid-i Aksa'da kurduğu metal dedektörleri kaldırmaya başladı. İsrail tarafından Aksa kapılarına yerleştirilen metal arama dedektörleri nedeniyle 14 Temmuz'dan bu yana büyük gerginlikler yaşanıyordu. İslam dünyasından yükselen tepkilerden sonra İsrail polisi bu geceden itibaren metal arama dedektörlerini kaldırmaya başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151