NASA'dan İstanbul paylaşımı "Hey İstanbul, parlıyorsun!"

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), sosyal medya platformu Instagram üzerinden İstanbul'a ait bir uydu görüntüsü paylaştı.

NASA'dan İstanbul paylaşımı "Hey İstanbul, parlıyorsun!"

"Hey İstanbul, parlıyorsun!" ifadeleriyle paylaşılan fotoğrafın 10 Mayıs 2021'de Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (ISS) çekildiği bilgisine yer verildi.

NASA önce "Türkiye'nin başkenti" ifadeleriyle fotoğrafı paylaşırken dakikalar içinde silinen paylaşım, "Türkiye'nin şehirlerinden biri" ifadeleriyle değiştirilerek tekrar paylaşıldı.

NASA'nın Instagram hesabında paylaştığı fotoğrafta şu ifadeler yer aldı:

"Selam İstanbul. Parlıyorsun!

İstanbul Boğazı ve Haliç'in ikiye böldüğü Türkiye'nin şehirlerinden birinin gece ışıklarına bir göz atın! Bu görüntü, 10 Mayıs 2021'de Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (@ISS) Karadeniz'in 263 mil yukarısında yörüngede dönerken çekildi.

Eğlenceli gerçek: Bu @ NASAAstronauts görselleri sadece estetik amaçlı değil. Onları bilim için de kullanıyoruz! Fotoğraflar, kentsel büyüme ve rezervuar inşaatı gibi insan kaynaklı değişikliklerden kasırgalar, seller ve volkanik patlamalar gibi doğal dinamik olaylara kadar gezegenin zaman içinde nasıl değiştiğini kaydediyor."

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 08:58
YORUM EKLE