O haber ajansına göre Münbiç saldırısının faili 'Polat Alemdar'mış

İran resmi haber ajansı Press TV, Necati Şaşmaz'ı MİT ajanı olarak gösteren fake paylaşımı gerçek gibi paylaşarak, kendini rezil etti.

O haber ajansına göre  Münbiç saldırısının faili  'Polat Alemdar'mış

Kurtlar Vadisi dizisiyle ünlenen oyuncu Necati Şaşmaz'ı saldırının faili gibi gösteren ajans, alay konusu oldu.

İran Resmi Haber Ajansı Press TV, bir skandala imza attı. Önceki gün Suriye'nin Münbiç şehrinde gerçekleştirilen saldırının failinin ortaya çıktığı haberini, Kurtlar Vadisi'ndeki 'Polat Alemdar' karakteriyle bilinen Necati Şaşmaz'ın fotoğrafıyla paylaştı. Yaptığı bu skandala Twitter'da birçok kullanıcıdan tepki yağan İran ajansı, daha sonra haberi kaldırdı.

Bir Twitter kullanıcısı bu paylaşımın altına, "Memati, Abdulhey nerede onları da MİT'çi diye yutturmayın İranlıların devrelerini yaktırmayın" notunu düştü.

MÜNBİÇ'TEKİ SALDIRI

Münbiç şehir merkezinde önceki gün ABD askerlerine yönelik bir saldırı düzenlenmişti. Şehir merkezinde bulunan Kasr El-Umara adlı restoranda saat 14.00 sularında buyuk çaplı bir patlama meydana geldi.

Saldırıyı DEAŞ üstlendi. Reuters'a göre, saldırıda 4 ABD askeri toplam 16 kişi öldü. Patlama sonrasında PYD'li teröristler tüm bölgeyi kuşatırken olay yerinin hemen yanında bulunan bir okula Amerikan helikopteri indi. 

YORUM EKLE