Paris’te patlama 4 ölü 36 kişi yaralı

Fransa’nın başkenti Paris’te büyük bir patlama meydana geldiği öğrenildi. Edinilen ilk bilgiye göre patlama şehrin Rue de Trévise bölgesindeki bir fırında meydana geldi.

Paris’te patlama 4 ölü 36 kişi yaralı

Fransa’nın başkenti Paris’te meydana gelen doğalgaz patlamasında 4 kişi öldü yaralananların 12’sinin ağır 36 kişinin yaralı olduğu öğrenildi.

Fransa’nın başkenti Paris’in Rue de Trévise bölgesinde 9’uncu Caddedeki bir binada yaşanan doğalgaz patlamasında yaralanan 12 kişi ağır 36 kişi yaralı olduğu belirtildi.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, Paris'te bir fırında meydana gelen patlamada 2'si itfaiye eri 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık ekipleri bölgeye kurulan çadırlarda yaralılara ilk müdahalelerini yaparken, güvenlik güçlerinin basın çalışanlarını bölgeden uzak tutmak için çaba harcadığı dikkat çekti.

Patlamadan sonra Başbakan Edouard Philippe ve İçişleri Bakanı Christophe Castaner olay yerine intikal etmiş, Castaner, "Trevise sokağında Başbakan, Paris savcısı, polis ve başkentin Belediye Başkanı ile birlikteyim. 200’den fazla itfaiye eri yardım operasyonuna katılıyor. Bilanço ağır görünüyor. İlk düşüncelerim yaralılarla ve yakınlarıyla birlikte" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER