Paşayeva: Oynanan oyunu herkes görmeli

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, “Türk ve Müslüman dünyasının en güçlü kalesi Türkiye’dir. Bu çökerse ya da zayıflarsa Türk dünyası zayıflar, Müslüman dünyası hepten gider” dedi.Kaynak: Paşayeva: Oynanan oyunu herkes görmeli

banner311
Paşayeva: Oynanan oyunu herkes görmeli

Paşayeva, Türk Ocakları Denizli şubesince Esnaf Sarayı’nda düzenlenen “Türk Dünyasında Ermeni Soykırımı” konferansına konuşmacı olarak katıldı. Azerbaycan’da da 12 askerin şehit edildiğini hatırlatan Paşayeva, son günlerde Azerbaycan ve Türkiye’nin canının çok yandığını ifade ederek, “Tüm dünyanın tanıdığı Azerbaycan toprakları, Ermenistan tarafından işgal altındadır. Ancak buna izin vermeyeceğiz. Canlarını vatanları için veren şehitlerimizin hepsi nur içinde yatsın. Onlar olmasaydı, onların kahraman ruhları olmasaydı her şey zor olurdu” diye konuştu.

İşin arka kısmına bakın

Türkiye üzerinde oynanan oyunun herkes tarafından görülmesi gerektiğine dikkat çeken Paşayeva sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın ‘Ben Türk milletinin evladıyım’ diyen insanın şimdi Türkiye’ye sahip çıkması gerekir. Çünkü o büyük senaryoların hepsinin merkezinde Türkiye’nin zayıflaması ve çökmesi var. Türk ve Müslüman dünyasının en güçlü kalesi Türkiye’dir. Bu çökerse ya da zayıflarsa Türk dünyası zayıflar, Müslüman dünyası hepten gider. O yüzden gençlere söylüyorum. Ön tarafta gözükenler terör örgütleridir. Siz bir de işin arka kısmına bakın. Bu terör örgütlerine para verenleri, silah verenleri, politik destek verenleri, çadır kurmasına göz yumanları da görmemiz gerekir.” Yeni bir Çanakkale’nin Savaşı’nın yaşandığına dikkati çeken Paşayeva, “O zaman da düşmanlarımız yine beraberdi ama o zaferi biz kazandık. O zaferi kazandığımız ruh, birlik ve beraberlik ruhudur. O ruha yeteri kadar sahip çıkamıyoruz. 1915’te yüzlerce insan Çanakkale’ye şehit olmaya geldi. Çünkü o ruh ve bilince sahipti hepsi” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 09:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.