Putin Trump ile görüşmeye hazır

banner155

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin ziyaretinin sonunda basına yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Putin Trump ile görüşmeye hazır
banner170

Çin’de Şandong eyaletine bağlı Çingdao kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi’ne katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “mümkün olan en kısa zamanda” Donald Trump ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi. Putin, ABD hazır olduğunda ve kendi takvimi uygun olduğunda bir zirve gerçekleştirebileceklerini ifade etti. ABD Başkanı Trump’ın kendisine birçok kez bir zirve düzenlemenin yararlı olacağını söylediğini ifade eden Putin, kendisinin de aynı şekilde düşündüğünü belirtti.

Putin, Trump ile Mart ayında yaptığı son telefon görüşmesinde silahlanma yarışı konusundaki endişelerini dile getirdiğini hatırlatarak, "Endişelerine katılıyorum. Bütün bunların tartışılması için, dışişleri bakanlığımızın yanı sıra uzmanların da işbirliği yapması gerekiyor. Ayrıca kişisel toplantılar yapmamız gerekiyor" dedi. Putin, olası bir görüşme için henüz bir mekan belirlenmediğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151