Rus savaş uçakları İdlib'i vurdu

Reuters, Rus savaş uçaklarının 22 gün aranın ardından İdlib'e hava saldırıları düzenlemeye başladığını duyurdu. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Rus savaş uçaklarının muhaliflerin kontrolündeki son vilayet olan İdlib'e hava saldırısına başladığını duyurdu.

Rus savaş uçakları İdlib'i vurdu

Habererk/Lokman Happani/ Kilis

İdlip Bölgesinde çatışma başladı

İdlip’in batısında Çiş Sursuğur bölgesinde çatışmalar başladı.

Rus savaş uçakları Lazkiye’deki Humeymin hava üssünden yaklaşık bir saat önce havalanarak İdlib’in batısındaki Çiş Sursuğur kasbasına hava saldırı düzenledi.

 Rejime atış topçu bataryaları da karadan bölgeyi top atışına tuttu.  Türkiye’nin terör listesine aldığı Tahrir El şam’ın elinde bulunduğu bölgeler havadan ve karadan vuruluyor. Suriye Rus savaş uçakları  Al-Janoudiya, Al-Shagar, Al-Mentar ve Sarafif'i, İdlib'in batısındaki Jisr Al-Shughour kenti yakınlarında ve Al-Ghab'ın kuzeybatısındaki Zizoun ve Al-Sarmani'nin eteklerindeki HTŞ’ye ait terör yuvaları  hedef alınarak vuruluyor.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Suriye ve Rus savaş uçakları DAEŞ’in çözülmesiyle birlikte DAEŞ’ten kaçarak Tahrir El Şam (HTŞ) bir çok DAEŞ örgütü mensubu katılmıştı. Bölgede etkin halde olduklarını söyleyen bir yetkili Suriye ve Rus savaş uçakları öncelikli olarak HTŞ hedeflerini yoğun bombardımana tutuyor dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 12:45
YORUM EKLE