Rusya: Suriye'ye saldırı tehditi nedeniyle endişeliyiz

banner155

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Fransa ve ABD'nin son dönemde Suriye yönetimine yönelik yaptığı açıklamanın ardından Şam yönetimine karşı güç kullanma tehditleri sebebiyle endişe duyduğunu açıkladı.

Rusya: Suriye'ye saldırı tehditi nedeniyle endişeliyiz
banner170

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Ryabkov, Moskova'nın Şam'a karşı güç kullanma tehditleri nedeniyle endişe duyduğunu, bunun BM'nin Suriye'deki krize müdahil tüm tarafların çatışmaları durdurup insani ateşkes uygulamasına yönelik 2401 sayılı kararına aykırı olduğunu söyledi.

Ryabkov "Şam karşıtı söylemlerin artması ve Washington'daki Rusya karşıtı ifadelerde bir artış söz konusu, yine güç kullanma tehditleri duyuluyor. Bunlar hukukdışı, yasadışı" ifadelerini kullandı.

Güç kullanmak için bahaneler üretilmeye çalışıldığını belirten Ryabkov, bunun BM'nin 2401 sayılı kararının içeriği ve mantığına aykırı olduğunu vurguladı.

Ryabkov açıklamalarına şöyle devam etti: “Suriye'deki insani durumdan dolayı endişelendiklerini belirten tüm taraflara ev ödevi verecek olursam… BMGK'da alınan tüm kararlara tam anlamıyla, hiçbir itiraz ve kendilerine yönelik bir istisna olmadan muhakkak uymaları gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151