Sri Lanka polisinden yanlış fotoğraf sonrası özür

Sri Lanka polisi, ülkedeki çeşitli otel ve kiliselere düzenlenen saldırılarda ABD’li bir kadının fotoğrafını şüpheli olarak yanlış kullanmasının ardından özür diledi.

Sri Lanka polisinden yanlış fotoğraf sonrası özür

Sri Lanka polisi, Pazar günü kilise ve otellere yönelik saldırıların ardından şüphelilerin kimliğini açıklarken bir skandala imza attı. Polis, yazar ve aktivist Amara Majeed’i yanlışlıkla saldırganlar arasında gösterdiklerini belirterek özür diledi. Saldırganlardan birinin yerine kendi fotoğrafının yanlışlıkla kullanıldığını belirten Amara Majeed "Sri Lanka hükümeti tarafından DEAŞ’lı saldırganlarından biri olarak tanımlandım. Bu tamamen yanlış. Daha fazla yanlış suçlama ve incelemeye ihtiyacım yok" ifadelerini kullandı. Majeed’in fotoğrafının kullanıldığı saldırganın isminin ise Abdul Cader Fathima Khadhiya olduğu belirtildi.

Sri Lanka polisi hatayı doğruladı

Sri Lanka polisi yaptığı hatayı doğrularken, Majeed daha dikkatli olunması gerektiğini kaydederek, "Lütfen beni bu korkunç saldırılarla ilişkilendirmeyi bırakın. Bir dahaki sefere birinin ailesini ve topluluğu derinden sarsma potansiyeline sahip bu tür bilgilerin yayınlanması konusunda daha dikkatli olun" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Amara Majeed, BBC’nin 2015 yılında hayatları ve çalışmalarıyla çevrelerine ilham veren 100 kadını arasına girmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER