Suavi IŞİD militanı şüphesiyle gözaltında

Ünlü solcu müzisyen Suavi IŞİD militanı şüphesiyle gözaltına alındı

Suavi IŞİD militanı şüphesiyle gözaltında

~~Malumunuz Avrupa ülkeleri bu aralar IŞİD’ten epey mustarip. “Cihatçılarla Mücadele” adı altında her gördükleri sakallıyı gözaltına alıyorlar. IŞİD üzerinden yürütülen bu cadı avı, kendi yapıp ettikleri zulüm, katliam ve sömürü politikalarının bir nebze de olsa unutulmasına sebep olduğu için Garp yöneticileri durumdan epey memnun görünüyor.

SAKAL BIRAKMAKTAN KORKUYORUZ!

Geçtiğimiz yıl Mel Gibson, sakallı haliyle Almanya’nın Hamburg kentine film çekimleri için gittiği sırada SS Polisleri kendisini IŞİD üyesi olmakla itham edip gözaltına alınmıştı. Mel Gibson’un “daha IŞİD çıkmadı ki?” cevabına aldırış etmeden polisler 5 saat boyunca Gibson’u çapraz sorguya almıştı.

SUAVİ DE GÖZALTINDA

Geçen hafta Almanya’ya konsere giden Suavi, karşısında güvenlik memurlarını görünce şaşkına döndü. Aynı suçlamayla karşı karşıya kalan Suavi, kim olduğunu ve nereden geldiğini izah etmek için 1 saat boyunca ter döktü. Cebinden çıkardığı “Gezi Harikalar Albümü” adlı çalışmasında bulunan yanan otobüsler, altı üstüne gelmiş taksim görüntüleri, viraneye dönen işyerleri ve polislerle çatıştıkları görüntüleri polislere göstererek kim olduğunu anlatmayı nihayet başaran Suavi geç olmadan serbest bırakıldı. Suavi’nin vandalizm ve barbarlığını suç saymayan Almanya ve Hollanda’da IŞİD gözaltıları olanca hızıyla devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER