Sudan’ın devrik lideri Beşir’in bavullarından servet çıktı

Sudan’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ve devrik lider Ömer el Beşir’in ailesinin ikametlerinde yapılan aramalar sonucu Beşir’e ait olduğu iddia edilen 5 milyon Sudan pound, 351 bin dolar ile 6 milyon euro’dan fazla para bulundu.

Sudan Başsavcısı Mutasim Mahmoud, görevden alınan Ömer el Beşir’in, kara para aklama ve yasadışı yollardan büyük miktarda döviz bulundurmaktan suçlu bulunduğunu açıkladı. Basına konuşan yerel kaynaklar Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ve devrik lider Ömer el Beşir’in kardeşlerinin ikametlerinde yapılan aramalar sonucu Beşir’e ait olduğu iddia edilen 5 milyon Sudan pound, 351 bin dolar ile 6 milyon euro’dan fazla para bulundu. Mahmoud basına yaptığı açıklamada ele geçirilen paranın devlet hazinesine güvenli bir şekilde aktarıldığını belirtti.

Öte yandan Beşir’in çevresine yönelik operasyonların devam ettiği ve bu rakamın çok daha yukarı çıkabileceği de kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 23:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilkhun salih
ilkhun salih - 1 ay Önce

sudam kirali iyi yapmis halkin paralarini sarayinda saklamis . ya abd bankasina yatirsa idi o da ambargo koyar parayi bloke ederdi .siyonost yahudilere bak .bankalarinin iconi bosaltti da ne yapti altin yapti filistine getirdi tunellere yerlestirdi .kurk gibi ustune oturdu.bunlari gozu gormiyen birtakim medya zavalli somali kiralligini gozu goruyor Allah yardimetsin

SIRADAKİ HABER