Sünger beyinli Biden’den Filistin açıklaması "İsrail’in tepkisinde kayda değer bir aşırılık yok!"

ABD Başkanı Biden, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları hakkında, “Şimdiye dek gözlemlediğim şeylerden biri, kayda değer bir aşırı tepki olmadığı yönünde” dedi.

Sünger beyinli  Biden’den Filistin açıklaması "İsrail’in tepkisinde kayda değer bir aşırılık yok!"

ABD Başkanı Joe Biden, Filistin’e yönelik İsrail saldırıları ardından açıklama yaptı. Biden, İsrail’in tepkisinde bir aşırılık olmadığını savundu.

Biden, Beyaz Saray'da bir gazetecinin "İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun şiddeti durdurmak için yeterince çalıştığına inanıyor musunuz?" şeklindeki sorusunu yanıtladı.

ABD Başkanı, soruya, “Şimdiye dek gözlemlediğim şeylerden biri, kayda değer bir aşırı tepki olmadığı yönünde” ifadeleriyle yanıt verdi.

Dün Netanyahu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini anımsatan Biden, Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Topluluğunun da sadece İsrailli değil, bölgedeki birçok ülkedeki mevkidaşları ile görüştüğünü kaydetti.

Bölgede tansiyonun düşürülmesi için çabalarının sürdüğünü belirten Biden, "Buradaki asıl mesele özellikle sivil nüfusun yaşadığı bölgelere atılan roketlerin sayısının azalması. Bu konuda birçok görüşme daha yapmamızı bekliyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merchantil
Merchantil - 7 ay Önce

Vay anasını, insanlar filistin dostu kesildiler...!? I.Dünya Savaşı'nda binlerce Türk askerinin şehid edilmesinden sorumlu, Türk'ü arkadan vuran, bayrakları Türk düşmanlığı içeren, ermeni soykırım iddialarını destekleyen, ermenistan'ın yanında konumlanan filistin'e destek öyle mi ? Haydi, gemilere binin ve filistin'e gidin de görelim boyunuzu posunuzu ...!
Türk halkının bir kısmı, islamcı siyaset sayesinde nereye yuvarlandı böyle ?


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344