Suriye - Irak sınırında PKK/YPG, Haşdi Şabi  ittifak kurdu

Suriye ve Kuzey Irak'ta darbe üstüne darbe alan PKK/YPG Haşdi Şabi milisleri bir araya gelerek ittifak kurdular. 

Suriye - Irak sınırında PKK/YPG, Haşdi Şabi  ittifak kurdu

Türkiye'nin ÖSO ile birlikte Afrin'e hareket düzenleyeceğini bildirmesinin ardından cezaevlerinde tutuklu DAEŞ militanlarını çatışmak şartıyla serbest bırakarak yanına çeken YPG, Zeytindalı hareketi il ağır darbe almıştı. 

 Zeytindalı hareketinin hemen ardından Türkiye Kuzey Irakta PKK kampları vurarak terör örgütünü bitirmek için operasyon başlattı. PKK'nın kalesi durumunda bulunan özellikle Kandil, Mahmur ve Sincar bölgelerinde ağır zayiatlar vermesinin ardından elinde bulunan silah ve mühimmatların bir kısmını Haşdi Şabi milislerine para karşılığında sattı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKALAMLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNİ PANİKLETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sırdaki hedeflerin Tel Rıfat, Münbiç ve daha sonra güney sınırımızdaki terör yuvaları yok edilinceye kadar operasyonların devam edeceğini açıklamasının ardından,  PKK/YPG terör örgütlerini panik olmasına neden oldu. 

Suriye'de ağır darbe alan ve Amerika'nın da yavaş yavaş desteğini çekmeye başladığı YPG ile Kuzey Iraktaki PKK terör örgütleri çareyi Haşdi Şabi ile görüşmede ve anlaşmada buldu. DAEŞ terör örgütünden daha tehlikeli olan Haşdi Şabi ile PKK/YPG Suriye'nin kamışlı kentine bağlı Girke lege kasabasında bir araya geldi. 

Yapılan anlaşma ile güçlerini birleştirme kararı aldılar. Kuzey Irakta bulunan PKK'ya ait bazı silah ve mühimmatlar Haşdi Şabiye para karşılığında satıldığı da ortaya çıktı. 

Habererk/Lokman HAPPANİ/ KİLİS 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pars
Pars - 9 ay Önce

Haşdi Şabi Türkmen ağırlıklı bir örgüttür ve bu haberde sinsice bir amaç var gibi.

SIRADAKİ HABER