Suriyeliler baş kaldırdı Türk tır şoförlerini tehdit ediyorlar "Provokatörler iş başında"

TSK’nın Fırat Kalkanı ile özgürleştirdiği Karkamış Çobanbey ve Öncüpınar’dan giriş yapan Türk tır şoförleri Suriyeli hamallar ve tır şoförleri tarafından önlerinin kesilmesi devam ediyor. 

Habererk/ Lokman Happani/Kilis 

Türkiye’nin aldığı karar ile gümrük sahası içinde yük boşaltılmasının kaldırılması ve Türk tırlarının Fırat Kalkanı bölgesinde rahatça gidebilme kararının ardından Suriyeliler baş kaldırdı. 

4 gündür devam eden olaylar Azez, Çobanbey,El Bab ve Cerablus'ta eylemlere dönüştü. 

Suriyeliler açtığı pankartlarla da yol keserek Türk tırlarının girişine izin vermiyor. Araçlarla yolları kapatan Suriyeliler Türk tır şoförlerini tehdit etmeye başladı. 

Can güvenliğimiz yok araçlarımızı yakabilirler 

Habererk’e konuşan Türk tır şoförleri 4 gündür Fırat kalkanı bölgesinde eylemler iyice arttı yol kesip araçlarımızı yükü boşaltmadan geri gönderiyorlar "Can güvenliğimiz yoktur. Araçlarımızı yakmakla tehdit ediyorlar. Türk askerleri olmasa belki biz şuan Suriye’de ölmüş veya araçlarımız yakılmış olacaktık bizleri bölgede bulunan Türk askerleri kurtardı kapıya kadar getirdi.  
Provokatörler iş başında
Suriyeli hamalları ve şoförleri bazı gruplar kışkırtıyor provokatörlerin olduğunu öğrendik. 
Eylemlerde yüzleri kapalı ön safta yer alıyorlar. Zaten kapıda olduğu gibi Azez, El Bab, Cerablus ve  Çobanbey’de yükü bizler boşaltmıyoruz,  hamallar boşaltıyorlar bizim suçumuz ne. Bölgeyi karıştırmak isteyen illegal grupların var" 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk - 3 ay Önce

AKP persilvanyada FETO tarafından kurulmuş BOP taseronluguna soyunmuş orta doğuyu kan akıtmak için programlanmış TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan vatikanda papa tarafindan kutsanan papaz duasi bopcu megrici TÜRKLÜK düşmanı bir projedir

Ülkücü
Ülkücü - 3 ay Önce

kargayı besledik şimdi gözümüzü oyacaklar

Faryo57
Faryo57 - 3 ay Önce

Besle gargayı oysun gözünü. Atalar boşuna dememişler it derisinden post bunlardan dost olmaz diye.
kısaca kalleş insanlar.

SIRADAKİ HABER