Telhek Paşinyan'ın hayal dünyası 'Ermenistan, Türkiye'ye yaptırım ve boykot uygulayacakmış!'

Uğradığı yenilginin ardından ülkesinde dayak yiyen ve kiliseden kovulan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye'ye yaptırım ve boykot uygulama kararı aldıklarını açıklaması yılın en komik fıkrası olacak nitelikte.

Telhek Paşinyan'ın  hayal dünyası 'Ermenistan, Türkiye'ye  yaptırım ve boykot uygulayacakmış!'

Paşinyan Türkiye'ye 6 aylık yaptırım uygulama kararı aldıklarını belirtirken, bu yaptırımın Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteği sonlandırmaları durumunda yeniden gözden geçirilebileceğini ifade etti.

Türkiye'yi yaptırımla tehdit etmeye çalışan Paşinyan, Türkiye'ye karşı şu komik ifadeler alay konusu oldu.

Paşinyan, "Türkiye'ye 6 ay geçerli olacak şekilde ağır yaptırımlar uyguladık. Bu kararımız ile Türkiye pazarı sarsılmış durumda.Eğer Azerbaycan'a destek vermekten vazgeçerlerse kararımızı tekrar gözden geçiririz" dedi

6 AYLIK YASAK

Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan'ın ofisi tarafından geçtiğimiz ekim ayında yapılan açıklamada, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türk ürünlerinin ithalatının geçici olarak yasaklanacağı duyurulmuştu.

Ermeni hükümetinin aldığı bu karar, dün itibariyle yürürlüğe girdi. 6 ay boyunca geçerli olacak yasak, Ermenistan hükümeti tarafından "Türkiye'ye para akışını durduracak" bir adım olarak görülüyor.

SOSYAL MEDYADA ALAY KONUSU OLDU

Paşinyan'ın bu sözleri sosyal medyada alay konusu oldu. 3 milyon nüfuslu Ermenistan'ın, 83 milyonluk Türkiye'ye yaptırım ve boykot uygulama tehdidi komik bulundu.

ALİYEV'İN SÖZÜ AKILLARA GELDİ

Paşinyan'ın bu komik ve gerçekle ilgisi olmayan açıklaması, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in Paşinyan için kullandığı "Telhek Paşinyan" sözünü hatırlattı.  

Telhek: Palyaço, gülünç

YORUM EKLE