Ukrayna’da dehşete düşüren görüntüler! Çığlıklar yükseldi

Ukrayna Birinci Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Dzheppar, Rusya’nın Ukraynalı sivilleri hedef aldığına yönelik çok sayıda görüntü olduğunu iddia etti. Dzheppar’ın paylaştığı görüntüde, yerleşim yerlerine alçaktan uçak bir savaş jetinin iki füze attığı görüldü.

Ukrayna’da dehşete düşüren görüntüler! Çığlıklar yükseldi

Rusya’nın işgale başladığı Ukrayna’dan dehşete düşüren görüntüler geliyor. Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Dzheppar, Rusya'nın Ukraynalı sivilleri hedef aldığına yönelik çok sayıda görüntü olduğunu ileri sürdü.

Sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşan Dzheppar, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

*Rus uçakları ve Grad roketatarları tarafından Ukraynalıların üzerine ateş açılan çok sayıda görüntü var. Harekete geçme zamanı. Rusya’nın SWIFT ile bağlantısını kesin.

İKİ ADET FÜZE ATILDI

Dzheppar'ın ve Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'nın paylaştığı görüntüde, savaş uçağının alçaktan uçarak yerleşim yerlerine yakın bir noktaya iki adet füze attığı görüldü.

Füzelerin düşmesinin ardından görüntüyü kaydeden ailenin büyük bir korku yaşadığı ve çocukların çığlık attığı duyuldu.

SİVİLLERİN ÜZERİNDEN GEÇİP ATEŞ AÇTILAR

Yine Ukrayna'da çekildiği iddia edilen bir başka görüntüde, askeri helikopterin, sivillerin üstünden geçerken etrafa ateş açtığı görüldü. Füzelerin düşmesinin ardından görüntüyü kaydeden ailenin büyük bir korku yaşadığı ve çocukların çığlık attığı duyuldu.

“PATLAMA SESLERİYLE UYANDIK”

Görüntüleri, Kiev'in Belarus'a sınır bölgesinde yaşayan Türk vatandaşı Sabri Arda Serim, SÖZCÜ Whatsapp Haber Hattı'na ulaştırdı.

Serim, “Bu görüntüler elime ulaştı. Uçaklı görüntünün Harkov'dan olduğu söyleniyor. Kiev'de ise sabaha patlama sesleriyle uyandık. Akşam saatlerinde sesler kalmadı” dedi.

KISITLI BENZİN TELAŞI

Kiev'de yaşananları anlatan Serim, “Burada henüz panik havası yok fakat insanlar marketlere, benzin istasyonlarına akın ediyor. Benzin çok sınırlı veriliyor. Para çekme makinelerinde arızalar yaşanıyor. İnternete erişim sorunları bulunuyor. Para çekmemiz zorlaştı” dedi.

“TÜRK VATANDAŞLARI BÜYÜKELÇİLİĞE ULAŞAMIYOR”

Türk büyükelçiliğine birçok Türk vatandaşının ulaşamadığını belirten Serim, kendisinin ailesiyle birlikte Belarus'a geçmek için çaba sarf ettiğini anlattı.

METROYA SIĞINDILAR

Sabahın ilk saatlerinde patlamaların duyulduğu Kiev’de alarmların çalmasıyla birçok Ukraynalının metrolara sığındığı görüldü.

YORUM EKLE