Ünlü futbolcu Maradona'nın ölüm nedeni belli oldu

Arjantin'de dün hayatını kaybeden dünyaca ünlü efsane futbolcu Diego Armando Maradona'nın ölüm nedeni belli oldu. Maradona'ya yapılan otopsinin ön raporunda, eski futbolcunun uyurken "kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi" nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

banner311
Ünlü futbolcu Maradona'nın ölüm nedeni belli oldu

Dün hayatını kaybeden Diego Armando Maradona'nın ölüm nedeni yapılan otopsinin ardından belli oldu.

ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU

Yapılan otopsinin ön raporuna göre, Maradona'nın uyurken "kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi" nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Otopsinin kesin sonucunun, Maradona'nın vücudunda herhangi bir maddenin olup olmadığını analiz edecek toksikolojik ve histopatolojik testlerin ardından kesinleşeceği açıklandı.

Buenos Aires eyaletindeki San Fernando Petrona V. De Cordero Hastanesinde dün yerel saatle 19.00'da başlayan otopsi 22.00'a kadar sürdü.

PSİKOLOĞU FARKETTİ

Dünyaca ünlü futbolcunun, dün sabah saatlerinde odasından çıkmaması üzerine psikoloğu ile psikiyatristinin odasına girdiği, uyuduğu düşünülen Maradona'nın hayati belirti göstermediğinin anlaşılmasının ardından hemşiresi ve psikoloğu tarafından yapılan kalp masajıyla da hayata döndürülemediği belirtilmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.