Vampir Netanyahu doyamadı bir türlü "Tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz"

İşgalci İsrail'in aşırı sağcı başbakanı Netanyahu, Filistin'de sivillerin hayatını kaybettiği saldırıları savunarak "Tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz" dedi.

Vampir Netanyahu doyamadı bir türlü "Tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savunma Bakanı Benny Gantz ve Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin de aralarında bulunduğu İsrailli askeri yetkililerle toplantı yaptı.

Toplantıda yaptığı açıklamada Netanyahu, İsrail ordusunun Gazze'de Hamas ve İslami Cihad Hareketine ait "yüzlerce" hedefi vurduğunu belirtti. Netanyahu saldırıların şiddetini ve hızını artıracaklarını söyledi.

İsrail Savunma Bakanı Gantz, ise "Gazze'ye ağır darbeler indirdik, birçok hedefimiz var ve bu sadece başlangıç" açıklamasını yaptı.

Gantz'in ardından açıklama yapan İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kohavi, "Gazze'de 500 hedefi vurduk, onlarca teröristi öldürdük ve çok sayıda altyapı tesisini imha ettik" ifadesini kullandı.

Öte yandan İsrail basını, roket saldırıları nedeniyle Ben Gurion Uluslararası Havaalanındaki hava trafiğinin geçici olarak durdurulduğu ve uçuşların Kıbrıs'a yönlendirildiği duyurdu.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344