Yunan adaları, Türklere hasret kaldı

AB’nin kararları doğrultusunda 14 ülkeye kapılarını açan Yunanistan ABD, Rusya, İngiltere, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile birlikte Türkiye’den de turist kabul etmiyor.

banner311
Yunan adaları, Türklere hasret kaldı

Yeni tip koronavirüs salgınının etkilerini değerlendiren ve Türkiye'den turist kabul edilmediğini hatırlatan Yunan turizmciler "Yunanistan 14 ülkeye kapıları açtı ama Türkiye’den turist kabul etmiyor. Oysa ki Yunan adaları, geçen yıl tam 330 milyon Euro bırakan Türk turisti hasretle bekliyor.'' yorumunda bulunurken yerel yetkililer, turizmciler ve esnaf ''Türkleri çok özledik. Bir Türk, 3 değil, 5 değil 7 Avrupalı turiste bedel'' diyor.

Yunanistan, koronavirüs sonrası normalleşme kapsamında ve AB’nin kararları doğrultusunda 14 ülkeye kapılarını açtı. Ancak ABD, Rusya, İngiltere, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile birlikte Türkiye’den de turist kabul etmiyor. Türk turistin yokluğu ise Ege adalarının ekonomisinde şimdiden etkilerini göstermeye başladı. Rodos, İstanköy (Kos) gibi büyük havaalanları olan adalarda, charter seferleriyle Avrupa’dan az da olsa turist gelebileceği umudu var.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.