23 Mart Pazartesi Uzaktan Eğitim İlkokul Ortaokul Lise Ders Programı

23 Mart Pazartesi günü EBA TV üzerinden yayınlanacak olan uzaktan eğitimde ilkokul, ortaokul ve lise ders programları kesinlik kazandı.

23 Mart Pazartesi Uzaktan Eğitim İlkokul Ortaokul Lise Ders Programı

23 Mart 2020 Pazartesi günü başlayacak EBA TV uzaktan eğitim ilkokul, ortaokul ve lise ders programları belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını nedeni ile tatile edilen okullarda uzaktan eğitim 23 Mart Pazartesi tarihinde resmen başlıyor. Bu bağlamda MEB tarafından EBA TV üzerinden yayınlanacak olan 23 Mart ilkokul, ortaokul ve lise ders programları belli oldu.

Derslerin 23 Mart Pazartesi tarihinde başlayacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilk dersi de kendisi verecek. Dersler ‘EBA TV' kanalı adı altında yapılacak uzaktan eğitim programı kapsamında sabah saat 09.00'da başlayacak ve 20 dakika sürecek.

Dersleri kaçıranlar için tekrar yine EBA TV üzerinden yayınlanacak. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim derslerine ilişkin bir video da yayına girecek.

İlk aşamada temel derslerle yayınlar başlayacak. İlkokullar için Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce'ye ilave olarak, ‘Yetiştirme Programı’ kapsamında Türkçe ve matematik dersleri verilecek. Dersler, 20'şer dakika olarak yayımlanacak ve aralarda 10'ar dakikalık etkinlik kuşağı olacak. Ortaokulda; Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce ve imam hatip ortaokulu öğrencileri için Arapça dersleri olacak. 

Lisede; tarih, coğrafya, Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi ve ayrıca imam hatip lisesi öğrenciler için de diğer temel dersler verilecek. Dersler, EBA TV İlkokul ve EBA TV Ortaokul'da sabah saat 09.00'da başlayıp 13.30'a kadar devam edecek. Ayrıca saat 13.30- 17.30 ve 17.30- 21.30'da iki kez tekrar yayın ekrana gelecek. Ders saatlerini kaçıran veya pekiştirmek isteyen öğrenciler tekrarına ulaşarak, yeniden izleme ve dinleme imkânı bulacak. EBA TV Lise'de ise ders sayısı daha fazla olduğu için yayınları sabah 09.00'da başlayıp 14.30'a kadar devam edecek. Saat 15.00 ile 21.00 arasında da EBA TV Lise'de tekrar yayınları ekrana gelecek.

23 MART 2020 PAZARTESİ UZAKTAN EĞİTİM DERS PROGRAMI

EBA Uzaktan Eğitim

EBA Uzaktan Eğitim

EBA Uzaktan Eğitim

YORUM EKLE