Dün FETÖ’nün yaptığını bugün Eğitim Bir Sen yapıyor!

banner155

Türk Eğitim - Sen İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir, MEB'in 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği sınav sonucuna göre yönetici olarak atanacakları önceden Notere tasdik ettirerek bir skandalı ortaya çıkardı.

Dün FETÖ’nün yaptığını bugün  Eğitim Bir Sen yapıyor!
banner170

Enver Demir bir yazı kalame alarak isyan etti.

Demir yazısında" Türk Eğitim Sen olarak; ötekileştiren, ayrıştıran, dışlayan zihniyetle mücadelemize azim ve karalılıkla devam edeceğiz. Bu iş burada bitmeyecek, yapılan haksızlıların ve rezilliklerin hesabını öbür dünyaya bırakmayacak ve mutlaka bu dünyada soracağız." dedi.

İşte o yazı ve belgeler;

MEB'in 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ,Yönetici Adaylarının Sözlü Mülakatları başladığında “ MEB’ İN BÜYÜK SINAVI “ başlıklı bir yazı kaleme almış ve Müdür / Müdür Yardımcısı adaylarının girecekleri mülakatlarda, komisyon üyelerinin hakkaniyet ölçülerine riayet edip, etmeyeceklerini, Bakanlığın bu sınavı geçip-geçemeyeceğini sormuştuk. Sadece sormakla kalmadık. Eğitim Bir sen Şube ve İlçe Yöneticilerinin hazırlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine iletilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince de İl Mülakat Komisyonlarına ulaştırılacağı iddia edilen listelerden biri olan Silivri İlçesi için düzenlenmiş olan “torpil listesi” tarafımıza ihbar olarak ulaşmıştır.

Mülakat Komisyonunun, elimize ulaşan “torpil listesi” ne göre hareket edecek bir aczi yet içinde olabileceklerini düşünmemekle birlikte, geçmişte yaşananları da göz önüne alarak,”torpil listesi” ni mülakatlar başlamadan 3 gün önce,yani 30 Haziran 2017 de, Noter’ e tasdik ettirdik ki, mülakatlar sonuçları açıklandıktan sonra,gelen ihbarın doğruluğunu teyit edelim.

Yeni Kapı Ruhundan, Kapı Kulu ruhun a dönüş …

MEB Yönetici Mülakat Sonuçları açıklandı ve gördük ki, mülakat komisyonları, Eğitim Bir Senin ellerine tutuşturduğu listeleri % 100 yakın onaylamışlar, paralel cemaatin elinden alınan ülkemizin kurumlarını paralel sendikaya teslim etmişlerdir.

Mülakat ile memur alırken, yönetici atamak için mülakat yaparken, “bu bendendir” “benden değildir “ diye puan vermeyi hangi vicdan,hangi ahlakla açıklayacaksınız ?

Bu yaşanan haksızlılara, hırsızlılara kim dur diyecek ?

Kim bu kepazeliğe sesini yükseltecek ?

Bu rezaletin,2010 Kpss hırsızlığıyla ne farkı var.Türk Eğitim - Sen olarak Kpss yolsuzluğunu ortaya çıkardığımızda,hırsızları savunanlar,şimdi kendileri hırsızlık yapıyor.

Mülakat sonuçları adaletin öldüğünün resmidir.Bu sonuçlar “Yenikapı Ruhu” ndan çok uzak ve bize net bir şekilde göstermiştir ki,zaten sakat olan “Yenikapı Ruhu” aslına rücu etmiş, “Kapıkulu Ruhu” na dönüşmüştür.

Aynı tiyatro sahnelenmiştir …

Geçmiş dönemlerde de aynı oyunlar oynanmış, ele geçirdiğimiz listeleri savcılığa intikal ettirmiştik.Aynı tiyatro tekrar sahneye konarak,haksızlıktan,ötekileştirmeden vazgeçilmeyeceğini teyit etmişlerdir.Puan hesapları çok titizlikle yapılmış ve Eğitim Bir Sen Üyeleri hariç neredeyse hiç kimsenin müdür olarak atanamayacağı bir sonuç ortaya konmuştur.Bu memlekete adaletle, hakkaniyetle hizmet edecek tertemiz,pırıl pırıl insanlar harcandı. Bilin ki, adaletli davranmadığınız, hakkını veremediğiniz o makamlar bir gün sizin başınıza büyük çorap örecektir.

Yapılan haksızlıkların hesabını mutlaka soracağız…

Türk Eğitim Sen olarak; ötekileştiren, ayrıştıran, dışlayan zihniyetle mücadelemize azim ve karalılıkla devam edeceğiz. Bu iş burada bitmeyecek, yapılan haksızlıların ve rezilliklerin hesabını öbür dünyaya bırakmayacak ve mutlaka bu dünyada soracağız.

Enver Demir

Türk Eğitim - Sen İstanbul

9 Nolu Şube Başkanı

Mülakat Komisyon Puanı ve karşılaştırmalı Listeyi büyütmek için resme tıklayınız

Noter onaylı “torpil listesini büyütmek için resme tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
baybars
baybars - 2 yıl Önce

mersin istanbul ve diğerleri de aynı şeyi yapıyor değişen aktörler figüran halk

cevher doğanay
cevher doğanay - 2 yıl Önce

torpil kul hakkını yemektir.müslümanim diyen kişiler başkasının hakkını gasp etmez biz en azından böyle biliriz. ha müslümanım ama hak yerim o başka bir şey.tam da FETÖ nun istediği da bu idi farkımız ne ki

SIRADAKİ HABER

banner151