Ensar Vakfı ile MEB protokol imzaladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Karaman’daki çocuklara yönelik cinsel istismar davasında adı geçen Ensar Vakfı ile protokol imzaladı.

Ensar Vakfı ile  MEB protokol imzaladı
banner170

Hürriyet'ten Gülseven Özkan'ın haberine göre MEB, Ensar Vakfı ile 5 yıl geçerli olmak üzere ‘çeşitli eğitim, seminer ve sosyal etkinlikler düzenlenmesine dair işbirliği’ yaptı. Buna göre Ensar Vakfı sanatsal, sportif, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişimi desteklemeye yönelik eğitim, seminer, proje, gezi, kitap okuma, yarışma, kamp, yaz okulu gibi etkinlikler düzenleyebilecek. 

KULÜPLER ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDA KURULACAK

Protokolde MEB yükümlükleri arasında “Protokol kapsamında yapılacak faaliyetlerle ilgili vakıfla ortaklaşa belirlenen kulüplerin ortaöğretim kurumlarında kurulmasına imkân tanır” maddesi yer aldı. Bakanlık ayrıca düzenlenecek etkinlikler konusunda vakıfla koordineli çalışacak. 

ÜCRETLERİ BAKANLIK TARAFINDAN ÖDENECEK

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Ensar Vakfı ile imzaladığı 3 yıllık protokole göre ise bu kapsamda açılacak kurslarda vakıf personeli olan eğiticilere, ihtiyaç duyulduğunda kendi bünyesinde bulunan öğretmenlere, uzmanlara veya usta öğreticilere görev verilmesini sağlayacak ve ücretlerini ödeyecek. İl/İlçe milli eğitim müdürlükleri de yapılan işlemlerin mevzuatlara göre yürütülmesini, denetlenmesini sağlayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemil ALPER
Cemil ALPER - 2 yıl Önce

Bir milyon öğretmeni bulunan MEB; sanatsal, sportif, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişimi desteklemeye yönelik eğitim, seminer, proje, gezi, kitap okuma, yarışma, kamp, yaz okulu gibi etkinlikler düzenleyemeyip bir vakfın kapısını çalıyorsa kapısına kilit vursun. Bu iyiniyetli bir protokol değil, insan devşirme projesidir.Gitti FETÖ, geldi ENSAR.... Ne farkı var?

Balaban Beyi
Balaban Beyi - 2 yıl Önce

İşte DİNBAZ EĞİTİMin artık iyice gemi azıya aldını gösteren hadise.. BU AKP AKILLANMAYACAK MAALESEF. Başımıza bela ettiği FETÖ ÇETESİNİN YERİNİ ŞİMDİ DE ,SÜBYANCILIK YAPILAN ENSAR VAKFI ALIYOR...YAZIK ÇOK YAZIK..
Türkiye böyle mi " Muasır medeniyetin ilerisine " geçecek..?

Türkistanlı
Türkistanlı - 2 yıl Önce

Ülkemin milletimin haline mi acıyayım yoksa "Yok yav Tayyip artık akıllandı" diyen AKP li seçmenin haline mi acıyayım. Yapmayın kardeşim yapmayın. Cemaat vakıf vs. bulaştırmayın devlet işlerine. Hele sabıkalı vakıfları hiç yaklaştırmayın.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151