KPSS'deki skandal iddialar doğru çıktı! Milyonlarca aday isyan etti

KPSS'ye giren vatandaşların soruların hatalı olduğu ve değiştirildiğine ilişkin iddialar doğru çıktı.

banner311
KPSS'deki skandal iddialar doğru çıktı! Milyonlarca aday isyan etti

KPSS'ye giren vatandaşların soruların hatalı olduğu ve değiştirildiğine ilişkin iddialar doğru çıktı. Gazeteci Abbas Güçlü, yaptığı açıklamada, "KPSS'de iddialar doğru çıktı, doğru seçenekler değişti, iptaller var" ifadelerini kullandı. 
Kamu Personeli Seçme Sınavı, yıllardır olduğu gibi bu senede bomba bir iddia ile gündeme geldi.2020 KPSS'ye giren vatandaşlar ÖSYM'nin kendilerine verdiği kitapçıktaki sorularla, açıkladığı soruların farklı olduğunu öne sürmüş, Günboyu da vatandaşların isyanını gündeme getirmişti. 

"İDDİALAR DOĞRU ÇIKTI"

Gazeteci Abbas Güçlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sınava giren vatandaşların iddia ettiği gibi hatalar olduğunu ve iptal edilen soruların olduğunu söyledi. Güçlü yaptığı açıklamada, "Vah ÖSYM vah! KPSS'de iddialar doğru çıktı, doğru seçenekler değişti, iptaller var! Temel 12. sorunun E cevabının C olarak, ÖABT Fen 28. sorunun D olan cevabı C olarak düzeltildi, ayrıca Beden 55, Din 74 ve Okul Öncesi 52. sorular iptal edildi! Gelde bu ÖSYM’ye ve sınav güven" ifadelerini kullandı.


İşte o mesaj: 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.