LGS tercih kılavuzu erişime açıldı! LGS tercihleri nasıl yapılır?

MEB heyecanla beklenen 2020 LGS Tercih Kılavuzu'nu öğrenciler için yayınladı. Bu sabah LGS puanını öğrenen öğrenciler tercih kurallarını bu kılavuzdan öğrenebilecekler. Haberimizden tercih kılavuzuna erişebilirsiniz.

LGS tercih kılavuzu erişime açıldı! LGS tercihleri nasıl yapılır?

LGS sınav sonuçları sabah saatlerinde erişime açıldı. Sınav sonucunu öğrenen öğrenciler için ikinci adım ise tercih kılavuzu.. MEB tercih kılavuzunu da aynı gün erişime açacağını duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS ile ilgili yaptığı açıklamalarda sınavda soru iptalinin olmadığını duyurmuştu. Ayrıca sınav sonucunu öğrenen öğrencilerin aynı gün tercih kılavuzuna da erişebileceğini söylemişti.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

LGS tercih kılavuzunun erişime açılmasıyla heyecanlı maratonun da startı verilmiş oldu. Lise tercihi yapacak öğrenciler önce LGS’de ter döktüler. Geçtiğimiz yıl adaylar, ‘Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar' ekranından en fazla beş, ‘Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar' ekranından en fazla beş, ‘Pansiyonlu Okullar' tercih ekranından da en fazla beş olmak üzere toplamda 15 lise tercihinde bulunabildiler. Tercihler, öğrenci ve velisi tarafından e-Okul üzerinden veya herhangi bir ortaokul, imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabildi. Tercihler, mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatıldı.

YORUM EKLE