Uzaktan eğitim 23 Mart Pazartesi haftalık ders programı TRT EBA TV uydu frekans ayarları

TRT Eğitim ile EBA TV Türksat 4A uydu frekans ayarları belli oldu. Uzaktan eğitim boyunca dersler TRT EBA TV üzerinden yayınlanacak. Peki TRT EBA TV nasıl ayarlanır? TRT EBA TV Türksat 4A uydu frekans bilgileri nedir?

banner311
Uzaktan eğitim 23 Mart Pazartesi haftalık ders programı TRT EBA TV uydu frekans ayarları

Öğrenciler okulların koronavirüs salgını nedeniyle tatile girmesinin akabinde derslerine uzaktan eğitim ile devam edecekler. 23 Mart Pazartesi tarihinden itibaren uzaktan eğitim dersleri TRT EBA TV üzerinden yayınlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimde kullanılacak olan TRT EBA TV programı hakkında açıklamalarda bulundu. EBA TV için TRT üzerinden 3 ayrı kanal 6 ayrı frekans üzerinden yayın yapacak. Öğrenciler için EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise ile 23 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim başlamış olacak.

Dersler, 20'şer dakika aralıklarla yayınlanacak ve aralarda 10'ar dakikalık etkinlik kuşağı olacak. Ayrıntılı yayın akışı ve ders programı Bakanlığın web sitesi üzerinden yayımlanacak. İlk aşamada ilkokullar için Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce'ye ilave olarak, "Yetiştirme Programı" kapsamında Türkçe ve matematik dersleri verilecek.

Uydu: TURKSAT
Kanal: TRT Eğitim HD/1/2/3
Frekans: 12083 H 13750

EBA

EBA

EBA

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 13:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.