Yurt dışındaki "Salgın bitene kadar Türkiye'de tercih ettiğin üniversitede oku" sloganlı tanıtımlara YÖK'ten yalanlama geldi

Üniversite kaydı için lise diplomasının yeterli olduğu Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) yetkilileri, salgın süresince Türkiye'de eğitim alınabileceğini savunmuştu. Söz konusu iddiaya Yükseköğretim Kurumu'ndan (YÖK) yanıt gelmesi uzun sürmedi.

banner311
Yurt dışındaki "Salgın bitene kadar Türkiye'de tercih ettiğin üniversitede oku" sloganlı tanıtımlara YÖK'ten yalanlama geldi

Geçen haftalarda, öğrencilere lise diplomasıyla hukuk fakültesi kaydı imkanı sunduğu ve mezuniyet sonrası Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından diplomanın denkliğinin alındığı iddialarıyla gündeme gelen Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU), bir kez daha eleştiri oklarının hedefinde. 

Üniversite kaydı için sınav şartı aramadıklarını ve lise diplomasının yeterli olduğunu belirten IBU yetkilileri, öğrencilerinin salgın süresince Türkiye'deki pek çok üniversitede eğitim alabileceğini de savundu.

IBU'nun internet sitesinden yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Değerli öğrencilerimiz,

Gerek Uluslararası Balkan Üniversitesi, gerek Türkiye Cumhuriyeti yetkili kurum ve kuruluşları, yaşanan küresel pandemi sürecini göz önünde bulundurarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerimize 'Öğrenci Değişim Programı' kapsamında 2020/2021 Akademik Yılında Türkiye'de bulunan ve üniversitemizle işbirliğinde olan üniversitelerde okuma imkanı sunacaktır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.