Bakan açıkladı "450 bin kişi sürekli işçi kadrolarına geçiyor"

banner155

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerine ilişkin açıklama yaptı. Sarıeroğlu açıklamasında, sınavı mevcut düzenleme gereği koyduklarını da söyledi.

Bakan açıkladı "450 bin kişi sürekli işçi kadrolarına geçiyor"
banner170

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. Sarıeroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

450 bin kişi sürekli işçi kadrolarına geçecek. Sınavı mevcut düzenleme gereği koyduk.

Sarıeroğlu taşeron düzesnlemesinden faydalanacak kurumları da açıkladı. İşte o kurumlar:

Genel bütçe kapsamındaki  TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay,  Danıştay,  Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu, Sayıştay, Bakanlıklar, Milli Güvenlik Kurulu  Genel  Sekreterliği, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı,  Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Kamu  Düzeni ve Güvenliği  Müsteşarlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İstatistik  Kurumu, AFAD, Gelir İdaresi Başkanlığı, Tapu ve Kadastro Genel  Müdürlüğü,  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Göç  İdaresi Genel Müdürlüğü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151