Benzine 27, motorine 32 kuruşluk dev zam!

Benzine yapılan 27, motorine ise 32 kuruşluk zam, akaryakıtta alınan vergiden düşüldü. Böylece pompa fiyatı aynı kaldı.

banner311
Benzine 27,  motorine 32 kuruşluk dev zam!

Bu durum "seçim öncesi zamları gizlemek için operasyon yapıldı" yorumlarına sebep oldu.

Dövizdeki hızlı artışa bağlı olarak akaryakıt ürünlerinde zamlar peş peşe geldi. Hükümet, seçim öncesi zamların artmaması için de ÖTV önlemini getirdi. Akaryakıt fiyatlarının yükselmemesi için yapılan ÖTV düzenlemesinden sonra, ilk zammın gelişiyle zamlar pompaya yansıtılmadı. Bu karara göre akaryakıt ürünlerinin yurt içi rafineri çıkış tutarında, uluslararası petrol fiyatları ve döviz kurlarına bağlı artışlarda ÖTV, gerçekleşen artış tutarı kadar düşürülecek.

ÖTV'DEN DÜŞÜRÜLDÜ

Alınan kararın ardından dövizdeki artışın devam etmesi sonrası, döviz kuru ve petrol ile endeks değerlerindeki artış motorinde 32, benzinde 27 kuruş zammı gündeme getirdi. Ancak bu tutarların karşılığına denk gelen ÖTV düşürüldü ve zamlar pompaya yansıtılmadı. Akaryakıtta vergilerin düşmesi vatandaş adına sevindirici. Fakat bütçe açığı düşünüldüğü zaman bu hamlenin ekonomiye etkisinin nasıl olacağı merak ediliyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
üzgünüm
üzgünüm - 2 yıl Önce

az önce ev işyeri elektrik internet faturası ödedim.146 lira toplam.bunun 40 lirası vergi 6 lira da fatura başına alıyor lar 46 lira her ay istisnasız sadece elektrikten en az alınan vergi bu bu vergiler nere gidiyor 4 milyondan fazla suriyeli hırsız piskopat zevki sefa düşkünü nün yardım parası sağlık gideri ilaç masrafları karşılanıyor zerre kadar hakkımı helal etmiyorum kıyamet günü alacağım.