Berat Albayrak'tan kur açıklaması "Çok net bir saldırının göstergesi"

banner155

Berat Albayrak, "Kurdaki gelişmeler çok net bir saldırının göstergesi. Gerekirse mali kural uygularız" açıklamasını yaptı.

Berat Albayrak'tan kur açıklaması "Çok net bir saldırının göstergesi"
banner170

Dövizde yaşanan dalgalanma sürerken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan kritik bir açıklama geldi. Yaşanan tabloda, TL’nin doğrudan bir ABD başkanı tarafından hedef alındığını ifade eden Albayrak, “Kurdaki gelişmeler çok net bir saldırının göstergesi. Böyle bir ortamda, Türk ekonomisine kırılganlık suçlaması yapmak art niyetliliktir. Gerekirse mali kural uygularız. Mevduatlara asla el konulmayacak. Hesaplardaki dövizler TL’ye döndürülmeyecek” dedi.

“ÖNLEM VE AKSİYON PLANLARIMIZ HAZIR”

Gerekli hazırlıkların yapıldığını dile getiren Albayrak, “Dalgalandırmanın en fazla etkilendiği kesim olan reel sektör firmalarımızın KOBİ'ler dahil durumlarıyla ilgili aksiyon planımızı hazırladık. Bankalarımız ve BDDK ile beraber gerekli önlemleri hızlı bir şekilde alacağız. Pazartesi sabahtan itibaren piyasaları rahatlatmak amaçlı olarak kurumlarımız gerekli aksiyonları alacak ve bu konuda gerekli duyuruları piyasa ile paylaşacaklar. Dediğim gibi, tüm önlem ve aksiyon planlarımız hazır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf yaman
Yusuf yaman - 7 ay Önce

Bahane uretme damat halk senden icrat bekliyor yapamiyacaksan in asagi koylu mehmet agayi gondereyim gecileri sabah goturup otlatip aksama geri getiriyor

SIRADAKİ HABER

banner151