BSH bin 300 kişiyi işe alacak

Türkiye’yi bölgesel merkez olarak belirleyen Alman beyaz eşya şirketi BSH, 2018’e kadar 200 milyon Euro’luk yeni yatırım yapacağını açıkladı. Yeni yatırımla birlikte bin 300 kişiye daha istihdam sağlanacak.

BSH bin 300 kişiyi işe alacak

~~Beyaz eşya üretiminde dünyanın önemli markaları arasında yer alan BSH, Türkiye’yi üs seçerek büyüme kararı aldı. Şirket 2018’e kadar 200 milyon Euro yatırım yaparak bin 300 kişiye ek istihdam sağlayacak. Grubun hedefleri kounusunda bir basın toplantısı yapan BSH Türkiye CEO’su Norbert Klein, ciro bakımından Türkiye’deki en büyük yedinci yabancı şirket olduklarını belirterek “Bu yıl zor bir yıldı. Türkiye’deki toplam beyaz eşya üretimi yüzde 1, ihracat ise yüzde 5 büyüdü. BSH Türkiye’deki büyüme ise üretimde yüzde 17, ihracatta yüzde 22 oldu. Bu sonuçlar bizi Türkiye’de daha fazla yatırım yapma konusunda cesaretlendiriliyor” dedi. 2005 yılından bu yana Türkiye’ye 1 milyar euro yatırım yaptıklarının altını çizen Klein “ 2018’e kadar üretimi artırmaya yönelik 200 milyon Euro’luk daha yatırım yapacağız” dedi. Klein, bu yatırımla birlikte 2018’e kadar bin 300 yeni istihdam sağlayacaklarını söylerken “2018’de cironun da iki katına çıkarak 3.5 milyar Euro’ya ulaşmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

87 ülke bağlandı

Dünyanın üçüncü büyük beyaz eşya üreticisi konumunda olan Almanya merkezli BSH Grubu, Türkiye yatırımlarını genişleterek Rusya, Ukrayna, Afrika, Ortadoğu, Orta Asya ve Belarus bölgelerinin yönetimini Türkiye’ye bağladı. Böylece grup, Türkiye’den yönetilen ülke sayısını 87’ye çıkardı. Almanya, Çin ve en son Türkiye’de Ar-Ge merkeziyle küresel operasyonlarını yönetme kararı aldıklarını belirten BSH Türkiye CEO’su Norbert Klein “Türkiye lojistik olarak çok önemli bir merkez. Türkiye’nin hem uçuş hem de kara, deniz gibi fiziki lojistik imkanları, geleceğe dönük hedeflerimizi karşılayabilecek özellikte bulunuyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER