Cemaat'in Bankasına Saldırılar Başladı!

Bank Asya, yazılı bir "özel durum" açıklaması yaptı.

Cemaat'in Bankasına Saldırılar Başladı!

Özellikle sosyal medyada yapılan saldırıların ekonomik bir boyutunun olmaması için Bank Asya yönetimi, yazılı bir açıklama yaptı. "Özel durum" açıklamasında şunlar denildi:
 
"Türkiye’nin lider katılım bankası Bank Asya, bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan asılsız iddialar hakkında  Kamu Aydınlatma Platformu’na  (KAP) açıklama yaptı.
 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
Son günlerde bazı basın-yayın organları ve sosyal medyada bankamız hakkında olumsuz haberler ve yorumlar yayımlanmaktadır.
 
Bank Asya, kurulduğu günden itibaren Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemeler çerçevesinde BDDK, SPK ve ilgili diğer otoritelerin denetim ve gözetimi altında faaliyetlerini sürdürmektedir.  
 
Türkiye'nin 10. büyük özel bankası olan Bank Asya, 28 milyar TL aktif büyüklüğü, 281 şubesi, 5100 çalışanı ile katılım bankacılığı prensiplerine bağlı olarak hizmet vermektedir. Ülkemizin önde gelen iş adamları tarafından kurulan Bank Asya halka açık bir şirket olup, hisselerinin % 53'ü Borsa İstanbul'da işlem görmektedir. 
 
Uluslararası standartlarda Kurumsal Yönetim İlkelerine bağlı, profesyonel bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilen Bankamız, hissedarlarının yatırım değerini korumanın yanı sıra kamusal niteliği olan bankacılık hizmetini müşterilerine sunmaktadır.
 
Bankamızın itibarını zedeleyici asılsız iddialarda bulunulması, Bankacılık Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu'nun bankaların ve halka açık şirketlerin itibarının korunmasına yönelik düzenlemelerine açıkça aykırılık teşkil etmektedir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 


 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2013, 18:00
YORUM EKLE