Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama "Türkiye bir ekonomik savaş vermektedir"

banner155

Türkiye geriliminin ardından Dolar'daki tırmanış devam ediyor. Akşam saatlerinde Asya borsalarının da açılması ile Dolar, Türk Lirası karşısında 7,21'lik tarihi zirveyi gördü.

Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama "Türkiye bir ekonomik savaş vermektedir"
banner170

Bakan Berat Albayrak, döviz kurundaki hareketlilik sonrasında yaptığı açıklamada, ‘’Aksiyon planımızı hazırladık. Mevduatlara asla el konulmayacak. Hesaplardaki dövizler TL’ye döndürülmeyecek. Gerekirse mali kural uygularız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama: Türkiye bir ekonomik savaş vermektedir
Cumhurbaşkanlığı'ndan ekonomi ile ilgili açıklama: "Türkiye bir ekonomik savaş vermektedir. Ekonomik savaşı millet ve devletle birlikte kazanacağız"

İşte Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklama:

Cumhurbaşkanımızın bu akşam Trabzon’da yaptığı “Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım” şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülüyor.

Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cumhurbaşkanımızın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151