Efsane Cuma ne zaman başlıyor? Avantajlı alışveriş için 8 ipucu!

Alışveriş tutkunlarının merakla beklediği Efsane Cuma indirimleri için geri sayım başladı.

banner311
Efsane Cuma  ne zaman başlıyor? Avantajlı alışveriş için  8 ipucu!

Yılın en büyük indirimlerinin uygulandığı bu günde, %80’e varan indirimlerle binlerce ürün satışa çıkarılacak.

Her yıl merakla beklenen Muhteşem Cuma indirimleri aynı zamanda Efsane Cuma, Şahane Cuma gibi isimlerle de adlandırılıyor. 

Özellikle e-ticaret sitelerinin Efsane Cuma kampanyalarından faydalanarak pek çok ürünü avantajlı bir şekilde satın almak mümkün. Bunun yanı sıra fiziki mağazalarda da Efsane Cuma indirimleri uygulanıp, çok sayıda ürün avantajlı fiyatlar ile satışa çıkarılacak. İndirim fırsatlarından yararlanarak normalde bütçenizi aşan bir ürünü çok daha avantajlı bir fiyata sahip olabileceğiniz gibi ihtiyacınız olan bir ürünü daha ucuz bir fiyattan satın alarak hesaplı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Her yıl farklı bir tarihe denk gelen Efsane Cuma indirimleri bu yıl ne zaman başlayacak? Efsane Cuma indirimleri hangi mağazalar ve ürünlerde geçerli? İşte detaylar…

2019 EFSANE CUMA İNDİRİMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Efsane Cuma indirimleri bu yıl 29 Kasım tarihinde başlayacak. Fakat çoğu internet mağazası ve fiziki mağaza, Efsane Cuma indirimlerini daha erken tarihte başlatıyor. Bununla birlikte Efsane Cuma indirimlerini bir haftalık bir süreye yayan mağaza ve internet alışveriş sitelerinin sayısı da oldukça fazla.

EFSANE CUMA İNDİRİMLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Her firma, Efsane Cuma kapsamında farklı tarihlerde ve farklı şekillerde çeşitli kampanyalar uyguluyor. Bazı firmalar Efsane Cuma indirimlerine, Efsane Cuma olarak adlandırılan güne denk gelen 29 Kasım tarihinden 1 hafta önce başlarken, bazı firmaların ise yalnızca 29 Kasım tarihinde indirim uygulamasına gitmesi bekleniyor.

Gerçek indirim için listeni şimdiden hazırla, geçmiş fiyatları kontrol et!

Black Friday (Efsane Cuma, Muhteşem Cuma...) ve CyberMonday gibi herkesin büyük merakla beklediği dönemsel indirim günlerinin yaşanacağı kasım ayı geldi. İndirimlerin havada uçuştuğu bu dönemde herkes avantajlı alışveriş peşinde koşacak.

E-ticaretin referans merkezi Akakçe, tüketicinin fiyat indiriminin ne derece gerçek olduğunu anlayabilmesi için son altı aydaki fiyat değişimini gösteriyor, indirimleri canlı yayınlıyor.

Ayrıca indirimden faydalanmak için çeşitli ipuçları veriyor.

E-ticarette başlayıp hızla bütün perakende dünyasını saran Black Friday (efsane Cuma, muhteşem Cuma...), Cyber Monday (Siber Pazartesi) gibi bütün tüketicilerin merakla beklediği dönemsel indirim günleri için geri sayım hızla sürüyor. Bu yıl 29 Kasım’da gerçekleşecek olan Black Friday ile birçok üründe cazip indirimlerin gündeme gelmesi, hatta bazı firmalarınindirimlerini 2 Aralık’taki Cyber Monday’e kadar devam ettirmesi bekleniyor.

Türkiye’de de hızla yaygınlaşan bu indirim günleri, e-ticaret pazarının gelişmesine katkı sağlarken, tüketicilere de avantajlı alışveriş yapma fırsatı sunuyor. Her yıl birbirinden çarpıcı indirimler karşısında şaşkınlığa uğrayan tüketiciler,“Doğru ürünü, en uygun fiyatla ve en güvenilir satıcıdan nasıl temin ederim” sorusunun cevabını ararken, e-ticaretin referans merkezi Akakçe, kampanyalı satışlara hazırlık için çeşitli öneriler sıralıyor.

ODTÜ Teknokent’te kurulduğu 2000 yılından bu yana internet kullanıcılarına en ucuz fiyatları sunmak üzere faaliyet gösteren Akakçe’nin Genel Müdürü Koray Karataş, “Çılgın indirim kampanyalarının düzenlendiği bugünlerde avantajlı alışveriş için çok dikkatli ve araştırmacı olmak gerekiyor” dedi.

Karataş’ın indirim dönemlerinde yanılmamaları için tüketicilere sunduğu ipuçları şöyle:

1-İhtiyaç listesini belirleyin.

2-Fiyatları indirim döneminden önce takip etmeye başlayın.

3-Alacağınız ürünün farklı satıcılardaki fiyat ve indirim oranlarını kontrol edin.

4-Geçmişe dönük fiyat analizlerini inceleyin.

5-İndirime değil, fiyata bakın.

6-Paket fiyatına değil, birim fiyatına dikkat edin.

7-Ucuz alırken neyi eksik aldığınızı göz önünde bulundurun

8-İndirim döneminde yoğunluktan kargoda aksama yaşanabileceğini de unutmayın!

Tüketici, gerçek indirim olup olmadığını Akakçe’den öğreniyor!

Akakçe Genel Müdürü Koray Karataş, “Black Friday, CyberMonday gibi dönemsel indirim kampanyaları arttıkça tüketicinin fiyat indiriminin ne derece gerçek olduğunu kontrol etmek ihtiyacı ortaya çıktı. Akakçe olarak bu ihtiyaca yanıt vermek için ürünün son 6 aydaki fiyat değişimini aynı ekranda ziyaretçilerimize sunuyoruz. Böylelikle bir indirimin gerçek fiyat üzerinden yapılıp yapılmadığı kolayca tespit edilebiliyor. Anlık indirimleri de “Canlı Yayın” bölümümüzde listeleyip alışverişçiye sunarak en güncel fiyatları yakalamasını sağlıyoruz. Tüketiciler herhangi bir sitedeki indirimi kontrol etmek için Akakçe’ye giriyor, ürünü aratıyor ve fiyat grafiğini kontrol ediyor. Büyük ihtimal içi rahatlayınca, gerçekten indirim olduğunu anlayınca da alışverişini tamamlıyor” diye konuştu.

Akakçe Hakkında

Akakçe, tüketiciyi doğru ürün, doğru satıcı ve doğru fiyatla buluşturan bir alışveriş platformudur. ODTÜ Teknokent'te kurulduğu 2000 yılından bu yana internet kullanıcılarına en ucuz fiyatları sunan Akakçe, Türkiye'de hızla büyüyen e-ticaret sektörünün referans merkezi olarak çalışıyor. Aylık 20 milyonun üzerinde ziyaretçiyle Türkiye'nin e-ticaret pazarının yüzde 95'ine tek platform üzerinden, hızlı ve kolay erişim sağlayan Akakçe, hızla büyüyen 40 kişilik uzman ekibinin yanı sıra geniş satıcı ağı sayesinde tüketicilerin aradıkları her türlü ürün için birinci adres haline geldi. Yıllık büyüme ortalaması yüzde 30’un üzerinde olan Akakçe üzerinden gerçekleşen e-ticaretin toplam hacmi 100 milyon dolara ulaşıyor.

Akakçe Genel Müdürü Koray Karataş

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 09:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.