Emekli bayramda ne kadar ikramiye alacak?

Bayrama sayılı günler kala emeklilerin bayramda ne kadar ikramiye alacakları merak konusu oldu.

Emekli bayramda ne kadar ikramiye alacak?

Yaklaşık 10.5 milyon emekli, 13'üncü maaş beklentisi içerisinde. Maaşı destekleyecek ek bir gelire kavuşmak isteyen emekliler, bu nedenle ikramiyetalebini sürekli olarak dile getiriyor.

Takvim'in haberine göre, ek bir gelirin kendilerini rahatlatacağını belirten emekliler, "Bize ikramiyeyi bankalar versin" çağrısı yapıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'na seslenen emekliler, "Bankalarla yeniden masaya oturun, promosyonu sonuca bağlayın. Böylece beklediğimiz ikramiyeye ulaşmış oluruz" diyor. Konuyla ilgili  emekliler, "Promosyon konusu yaklaşık 1 yıldır gündemde. Ancak bir sonuca ulaşılamadı. Bu konuda yetkililer ısrarcı olsun, bizim bankalardan promosyon almamızı sağlasın" ifadesini kullandı. Özel bankaların maaşını taşıyan emeklilere yönelik kampanyalarına dikkat çeken emekliler, şunları kaydetti: 

TABİ Kİ KAZANIYORLAR

"Bankalar bize maaş vermek için bu kadar yarışıyorsa, kampanya üstüne kampanya yapıyorsa, kesinlikle onlar için kazançlı bir durum var demektir. Memurlar gibipromosyon almak bizim hakkımız. Bu işin üstüne gidilirse, 13'üncü maaşa yani ikramiyeye kavuşmuş oluruz."

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER