Faruk Çelik ve AKP Sözünde Durmadı

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Hollanda ziyareti sırasında vatandaşların bu zamanın 2 yıla çıkarılması yönünde bir talepte bulunduğunu , buna dair yeni düzenleme için çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Faruk Çelik ve AKP Sözünde Durmadı

Türkiyeye araçlarıyla gelen Gurbetçilerimiz artık triptik kağıtlarını 6 Aylık değil 2 yıllık yaptırabilecek!

Avusturya , Almanya , İsviçre , İngiltere , Danimarka,Hollanda v.b. dan binlerce kilometre arabanla yol gel. Günlerce yorgun düşen vergi veren vatandaşlara en fazla 6 ay kal arabanı al git deniyordu.

Gurbetçimiz Emekli olmuş memleketine arabasıyla gidiyordu ve 6 ay sonra da çık git diyordu.Halbuki gurbetçilerimizin daha fazla kalabilmesi Ülkemiz açısından ekonomik bir kazanç…Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının özel vasıtaları ile Türkiye’de bulunma zamanları 6 aydan 2 yıla çıkartılıyor.

Düzenlemeye göre, yurt dışında yaşayan vatandaşlar, Türkiye’de araçlarını 2 yıla kadar rahatlıkla bırakabilecekler.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Hollanda ziyareti sırasında vatandaşların bu zamanın 2 yıla çıkarılması yönünde bir talepte bulunduğunu , buna dair yeni düzenleme için çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Konuyu dün Sabah Gazetesi ekonomi sayfasında büyükçe verdi.

6 aydan fazla kalan Gurbetçi sayımız azda olsa Gurbetçilerimize Hayırlı Uğurlu Olsun.Hepsine kazasız ,belasız,hayırlı,uğurlu yolculuklar dileriz…

Kaynak: turkalman.com


 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER