'IMF'nin kapısına dayandık'

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in Ekonomiden Sorumlu Danışmanı Durmuş Yılmaz Türkiye ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

'IMF'nin kapısına dayandık'

İYİ Parti organizasyonu olan 'İYİ’ler Hareketi' önceki gün Batıkent’te seçim sohbeti düzenledi.

Düzenlenen seçim sohbetinde konuşma yapan eski Merkez Bankası Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ekonomiden Sorumlu Danışmanı Durmuş Yılmaz, “Şu anda da Türkiye, IMF'nin kapısına birkaç adım mesafededir. Acilen önlem alınması gerekiyor. Mutlaka köklü bir reform ile yola devam edilmesi gerekir” dedi.

Toplantıda İYİ Parti Ankara milletvekili adayı Tamer Kayaalp, bir katılımcının “Tarımda hibrit tohum ile zehirlenen topraklarımıza karşı almayı düşündüğünüz önlemler nedir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben çocukken bize Türkiye'nin dünyada kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biri olduğu öğretildi. Şimdi ise tarımda neredeyse dışa bağımlı hale geldik. Pamuk, kuru fasulye, kırmızı mercimek gibi birçok önemli tarım ürünü ile canlı hayvan ve et ithal ediliyor. Bizim bu alanda yapacağımız ilk işimiz, milli tohum projesidir. Özellikle İsrail'den alınan hibrit tohumların ülkeye kesinlikle sokulmaması gerekir.”

Ayrıca toplantıya 'Millet İttifakı' çerçevesinde CHP Yenimahalle İlçe Teşkilatı temsilcileri de destek verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
KENAN
KENAN - 1 yıl Önce

Yönetme noktasında ittifak devam etmeli.

SIRADAKİ HABER