Otomobil stokçularıyla ilgili önemli gelişme

Otomobil stokçularıyla ilgili önemli gelişme yaşandı.

Otomobil stokçularıyla ilgili önemli gelişme

Sıfır araçları kâr etme mantığıyla alıp, kullanmadan satanlar nedeniyle piyasada bazı sıfır araç modellerin bulunamaması gibi sorunlar yaşanmamasına ilişkin yeni bir durum ortaya çıktı.

POLİSLERE ARAÇ OLMADIĞININ SÖYLENDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bayilerden aldıkları araçları stoklayanlarla ilgili resen başlattığı soruşturmada, stoklarda yeteri kadar araç olduğu belirlendi. Ancak müşteri gibi bayilere giden polislere araç olmadığının söylendiği dile getirildi.

8 ARAÇ BAYİSİNE İNCELEME

Başsavcılığın talimatı üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, ‘sahtecilik’, ‘dolandırıcılık’ ve ‘ihtikar ve fiyatları etkileme’ suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, 8 araç bayisinde inceleme yapıldığı bildirildi.

Müşteri gibi araç bayisine giden polis ekipleri, sıfır araç talebinde bulundu.

Firma yetkilileri, otomotiv sektöründeki çip krizi ve ham madde tedarikinde yaşanan sorunları gerekçe göstererek stoklarında araç olmadığını ifade etti.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Bazı bayiler ise iç aksesuar donanımı ve kaportalarına seramik koruyucu çekileceği gerekçesiyle stoklarındaki araçların satışa hazır olmadığını ifade etti.

Polis ekiplerinin hemen ardından firmalara giden maliye müfettişleri de araç stok kayıt bilgilerini kontrol ettiği bildirildi.

Müfettişlere de ellerinde araç olmadığını iddia eden bayilerin stoklarında yeteri kadar araç olduğu belirlendi.

Bunun üzerine söz konusu bayilere para cezası uygulanırken, buna ilişkin tutanak da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma dosyasına gönderildi. Soruşturmanın bu doğrultuda sürdüğü aktarıldığı bildirildi.

YORUM EKLE