Piyasalarda ilk rakamlar Gözler enflasyon verisinde!

Dün 7,10'un altına kadar çekilerek son 6 ayın en düşük seviyesini görmesine karşın günü 7,20 seviyelerine yakın kapatan dolar/TL'de bu sabah yatay bir seyir hakim.

Piyasalarda ilk rakamlar Gözler enflasyon verisinde!

 8,56-8,70 bandında dalgalan euro/TL de dünkü kapanış seviyeleri olan 8,65 düzeyinde güne başladı.

Yurt içi piyasalarda enflasyon verileri günün en önemli gelişmesi olarak dikkat çekerken yurt dışında ise ABD'de özel sektör istihdamı ve global piyasalarda hizmet sektörü PMI verileri takip edilecek.

DOLAR VE EURODA İLK RAKAMLAR

Dün günün ilk yarısında 7,10'un altına kadar çekilmesine karşın günü 7,20 seviyelerine yakın kapatan dolar/TL'de bu sabah yatay bir seyir hakim. 8,56-8,70 bandında dalgalan euro/TL de benzer bir şekilde dünkü kapanış seviyeleri olan 8,65 düzeyinde güne başlıyor.

GÖZLER ENFLASYON VERİSİNDE

Yurt içinde haftanın en önemli verisi TÜİK tarafından açıklanacak. TÜİK, yılın ilk ayına ilişkin enflasyon verilerini yayımlayacak. Foreks anketinde ekonomistlerin Ocak ayı tüketici fiyatları aylık medyan tahmini yüzde 1,53, ortalama tahmini yüzde 1,51, yıllık medyan tahmini yüzde 14,80, ortalama tahmini yüzde 14,78 olarak gerçekleşti (10.00).

TÜİK, tüketici fiyatlarıyla birlikte aynı anda yurt içi üretici fiyatlarını da duyuracak. Önceki ay yurt içi üretici fiyatları aylık yüzde 2,36, yıllık yüzde 25,15 artış göstermişti. 

YORUM EKLE