Rus turistler neden Türkiye'yi seçiyor?

Türkiye'den ev alma peşinde olanlar veya mutlaka yaz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen Rus turistler, bu kararlarının nedenini özetlemişler...

Rus turistler neden Türkiye'yi seçiyor?

Rusya'daki evini satarak Türkiye’de ev almaya hazır olduğunu ya da tati için mutlaka Türkiye'yi tercih edeceğini belirten Rus turistler, bu kararlarının nedenlerini kısaca şu şekilde özetliyor:

1 ) Türkiye’deki konut kompleksleri çok modern. Daire fiyatları Rusya’dan pahalı değil. Kandırılan konutzedeler ve naylon şirketler yok.


2 ) Türkiye’de konut giderleri için aidat ödeniyor. Ayda 30 euro’ya 24 saat güvenlik hizmetinden, otopark, havuz, hamam, spor salonu, spor alanları ve diğer birçok hizmetten yararlanabiliyoruz.


3 ) Fiyatlar süper. Türkiye’de örneğin domates ve portakalın kilosu bugün 20 ruble. Kıyafet ve ev eşyaları da Rusya’ya göre daha ucuz.


 

4 ) Denizi ve iklimi. Dışarıda soğuk olsa bile, temiz hava soluyorsunuz. İstanbul’da bile sahilde gezintiye çıkmak güzel.


5 ) İnsanlar her zaman güler yüzlü. Mağazalarda size her zaman çay ikram ediyorlar. 


 

6 ) Güvenli. Türkiye’de hiçbir zaman korkmuyorum. Gündüz evimin kapısını bile kapamayabilirim. Evet, İstanbul’da yankesiciler var. Hangi turizm merkezinde yok ki? 


7 ) Size karşı ilgililer. Salgın, bunun iyi bir göstergesi. Türkiye’de hala ücretsiz maske dağıtıyorlar, polisler ihtiyarlara gıda alışverişlerinde yardımcı oluyor. Virüse yakalanan herkes ücretsiz tedavi oldu. Sigortası olmayan turistler bile. 

8 ) Atmosfer. Türkiye’de resmi bayramlar sırasında bulunmalısınız. Halkın ülkesiyle nasıl gurur duyduğunu görürsünüz. Burada herhalde herkesin bayrağı var. İnsanlar gururla bayrakları evlerinin pencerelerine asıyor.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344