Ülkücüler ‘Banka Çek’lerine adlarını sonsuza kadar kazıdı

Çek – Senet denildiği zaman solcu basın sayesinde, ilk akla gelen Ülkücüler olmuştur. Bu haksız ve yakışıksız durumun düzelmesi uzun yıllar almıştır.

banner311
Ülkücüler ‘Banka Çek’lerine adlarını sonsuza kadar kazıdı

Sol eğilimli basın bu durumu yıllarca kaşımış, ama Ülkücüler bu beladan zorda olsa kurmuştur.

ÜLKÜCÜLER ÇEKLERE SONSUZA ADINI KADAR YAZDIRDI

Karekodlu Çek Sistemi; çeki alacak olan kişi tarafından çekin keşidecisinin geçmiş ödeme performansının görüntülenmesine ve ayrıca çek üzerindeki bilgiler ile karekod içindeki bilgilerin tutup tutmadığını kontrol etmesine imkan sağlayan bir sistemdir.

Bu sistemi inovatif girişimci Erkan Gölgeli geliştirdi.

Erkan Gölgeli Banka Müdürü kimliğiyle fikrini 2008 yılından itibaren yüksek lisans tezi haline getirmiş, İncelemeli (Dünya) Patenti almış ve bu çalışması TÜBİTAK tarafından da ödüllendirildi.

2013 yılında Bankalar Birliği bünyesinde var olan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş üzerinden hayata geçirdi.

Hayata geçen Karekodlu Çek sistemi ile çeklerin cep telefonu üzerinden istihbaratının yapılabilmesi sayesinde, sahte ve karşılıksız çekler sorunu bitmiş, mahkemelerdeki çek davaları azalmış, ticaret hayatında dolandırıcılık faaliyetlerinin de azalması ile bu sayede iş adamlarının dolandırılmaları da önlenerek intiharlara varan icra ve iflasların da sona ermiştir.

ÜLKÜCÜ ERKAN GÖLELİ’YE ÜLKÜ OCAKLARINDAN PLAKET

Malatya Ülkü Ocakları sistemi bulan ve geliştiren Erkan Gölgeli’ye palet verdi.

Malatya Ülkü Ocakları il başkanı Bayram Işık Ülkü ocakları il binasında açıklamada; “Bugün kutlu dergahımızda, Türk Bankacılık sistemine ve Türk ekonomisine “Karekodlu Çek sistemi” isimli buluşu ile 7 yılda yaklaşık 70 Milyar TL’lik katkı sağlayan, camiamıza yıllardır gönül veren hemşerimiz, ülküdaşımız, ülkemizin önemli inovatif girişimcisi Erkan Gölgeli’yi tebrik etmek ve günün anısına plaket sunumu için bir araya gelmiş bulunuyoruz.” dedi.

Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Işık şu ifadelerle devam etti “Türk ve İslam dünyasında büyük buluşların çıkması adına ülke olarak inovasyona önem vererek yeni mucitlerin ortaya çıkması en büyük arzumuzdur. Bu anlamda Karekodlu Çek sisteminden dolayı ülkemiz ekonomisine ciddi anlamda katkı sunan Erkan Gölgeli’ye bu değerli çalışmasından dolayı, ÜLKÜ OCAKLARI Malatya İl Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum”

ERKAN GÖLGELİ’DEN AÇIKLAMA

Erkan Gölgeli yaptığı açıklamada “Başkanımıza şahsımı Türkiye’nin en inovatif girişimcisi ödülüne layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar sayısız ödül aldım. Malatya Ülkü Ocakları tarafından layık görüldüğüm şu anda takdim edilen ödül, aldığım ödüller içerisindeki en değerli olanıdır. Ülkü Ocaklarımızın inovasyona önem vermesinin önemi, bu coğrafyada yeni Aziz Sancarlar,Ali Kuşçular, El Zehraviler’in ortaya çıkması noktasında en büyük kilometre taşıdır. Malatya Ülkü Ocakları Başkanım ve devam eden davanın avukatlığını üstlenen Malatya Ülkü Ocakları Başkan Yrd. Av. M.İsmail Arıkan’ a sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

FOTO: ManşetMalatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.