Ünlü ekonomist altında yapılacak dev operasyonu açıkladı!

Altın fiyatları dalgalı bir süreç yaşamaya devam ediyor. Dolar kuruna bağlı olarak altın fiyatlarında düşüş yaşanırken Hamza Yardımcıoğlu'ndan altın fiyatlarına ilişkin dikkat çeken bir yorum geldi.

Ünlü ekonomist altında yapılacak dev operasyonu açıkladı!

Ekonomist Hamza Yardımcıoğlu, katıldığı Youtube kanalında altın ve gümüş ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yardımcıoğlu, fiyatlarında sert bir hareketin daha geleceğini savundu.

''1 GRAM ALTIN 1000 DOLAR OLACAK''

Hamza Yardımcıoğlu, ülkelerin paralarının altın rezervleri karşılığında basıldığını söyledi. Bugün Amerika Birleşik Devletleri'nin karşılıksız para bastığını belirtti.

Amerika Merkez Bankası FED'in daha önceleri altın karşılığında para bastığını ifade etti. Daha sonra 1944 yılında imzalanan Bretten Woods Anlaşması'nı hatırlatarak ABD'nin 1944'den 1971'e kadar bir gram altını 35 dolarla dengelediğini açıkladı.

Daha sonra ise 1971'den itibaren ABD'nin karşılıksız dolar bastığının altını çizdi. Yardımcıoğlu bugün ABD'nin 8 trilyon doları olduğunu ve 8 ton altın rezervinin olduğunu belirtti.

Normal şartlarda 1 gram altının 1000 dolara eşit olduğu bu ancak şimdilik böyle bir hesaplamanın yapılmadığını vurguladı.

Yardımcıoğlu dünyada olası bir nakit krizinde doların yeniden altınla eşitleneceğini ve böylece altının gram fiyatının bin doları bulacağını ifade etti.

YORUM EKLE