İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Altılı Masa'nın dün yaptığı ve Cumhurbaşkanı adayının belirlendiği toplantının ardından adaylığıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, adayının kim olduğunu da açıkladı.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Bir Sabah” programına katılan İmamoğlu, Altılı Masa'nın toplantısı ile ilgili "Benim adaylığımla ilgili mesele yok. Sürece memleket meselesi olarak bakıyorum. Bu konunun aşılması için feraset gerekiyor. Bu sayın genel başkanım ve sayın Akşener de vardır” açıklamasını yaptı.

"BENİM ADAYIM GENEL BAŞKANIMDIR"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ülkenin geleceğini ilgilendiren Cumhurbaşkanlığı ile ilgili bir konudan uzak kalamayacağını ifade eden İmamoğlu, şunları söyledi:

"Sahadaydım, döndüğüm toplantı bitmişti. Toplantıda bitenleri sosyal medyadan biraz gördüm. Program için biraz erken uyudum. Genel başkanımızdan bir telefon gelmedi konuyla ilgili. Bildiklerim sosyal medyadan gördüğüm kadar.

(Akşener’in rahatsızlığı ve son toplantı) Bende TV ve gazetelerden gördüğüm kadarıyla biliyorum. Değişmesi gereken bir şey var rejim. Bu rejim binalarımızı, özgürlüğümüzü tehdit ediyor. İsmimin geçtiği ilk defa konuşulmuyor. İmamoğlu meselesinin bilinçli-bilinçsiz olarak iktidarın tartışmasını anormal bulmuyorum.  Şiddetle şunu söyledim ‘İmamoğlu 16 milyonluk kentin bir belediye başkanı… Daha önce de söyledim ‘Benim adayım genel başkanımdır…

İBB Başkanı bu konudan uzak duramaz. Nasıl ilgilenir? İyi gitmesi, düzelmesi için. Kaygıları gidereceğiz ben kanaatlerimi daha öncede söyledim. Çünkü ben sürece memleket meselesi olarak bakıyorum. Bu konunun aşılması için feraset gerekiyor. Bu feraset sayın genel başkanım ve sayın Akşener de vardır.

"ÖNEMLİ OLAN 14 MAYIS SONRASI"

İstanbul’u kolay mı kazandık? İlk çıktığımızda 14-15 puan gerideydik. Hangi şehirde iktidarın en tepesindeki insan gelip 40 miting yaptı? Ana merkezde konuşulan meselelerle İBB Başkanı neden ilgilensin? Siyaseten kimin nereye geleceğiyle hiç ilgilenmedim ama bir sorun olduğunda atladım Ankara’ya gittim, her iki başkanla da görüştüm. İstanbul’da kaç kişi İmamoğlu’nun kazanacağına inanıyordu? Ben mücadele verme biçimini iyi bilen bir insanım. Mesele sadece adaylık meselesi mi? Mesele sadece 14 Mayıs’ı kazanma meselesi mi? Mesele 14 Mayıs’tan sonrası, bunun için de bir arada çalışmayı başarabilmeliyiz."

Editör: Yadigar Hanım